III N. Adwentu

3 NIEDZIELA ADWENTU– 15 grudnia 2019 r.
1. Wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej zapraszają na Jutrznię o 5.30 w dolnym kościele od poniedziałku do piątku włącznie.
2. Liturgia pokutna z możliwością spowiedzi będzie w piątek o 19.00. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę, bo mogą być trudności.
3. Dzieci, które chcą chwalić Pana Boga śpiewem podczas niedzielnej mszy o 11.30 zapraszamy na próby we czwartki o 17.00 w sali chóru w domu katechetycznym.
4. W naszym sklepiku są jeszcze do nabycia wigilijne świece Caritas oraz ciekawe książki religijne.
5. Ks. Marcin w czasie trwania kolędy do końca stycznia 2020 r. nie spowiada w poniedziałki i czwartki po południu
6. Rozpoczęliśmy adwentową zbiórkę żywności dla najuboższych z naszej parafii. Kosze są przy ołtarzu męczenników Podlaskich. Część tych darów Harcerze powiozą na Ukrainę do polskich rodzin.
7. Msza za zmarłych /wypominkowa/ dziś o 18.00.
8. Potrzebujemy dwa duże świerki do prezbiterium. Jeśli ktoś planuje wycięcie takiego drzewa, prosimy o informację.
9. Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy czas:
Poniedziałek 16 XII Poniatowskiego i Wąska 3 księży, Łukasińskiego i Długosza 2 księży.
Wtorek 17 XII Bartnika 1 ksiądz, Zielone Łąki 2 księży; Wschodnia, Południowa i Północna 2 księży.
Środa 18 XII Osiedla „Pod Dębami” i „Garden Park” 2 księży; Woronieckiego, Januszewicza, Orwida, 1 ksiądz; Szymańskiego 1 ksiądz, Turowska i Korczaka 1 ksiądz.
Czwartek 19 XII Dziennikarska i Słowackiego, 3 księży; Mostowa, Słoneczna, 2 księży.
Uwaga zmiana: Ul Rencistów będzie po nowym roku we czwartek 2 stycznia
Przychodzimy do waszych domów z Bożym błogosławieństwem i Słowem budzącym wiarę. Owoce tego krótkiego spotkania zależą w znacznej mierze od waszego zaangażowania. Dlatego zachęcamy do obecności całą rodzinę. Warto przesunąć lub odłożyć inne zajęcia, by spotkać się z Jezusem, który przychodzi z nami i otrzymać cenny dar błogosławieństwa. Jeśli komuś nie odpowiada termin proponowany, można umówić się indywidualnie na inny termin. Ofiary, które zechcecie złożyć przy tej okazji będą przeznaczone na realizację planów, o których można przeczytać w liście od ks. Proboszcza dołączonym do opłatków. Wizytę rozpoczynamy o 16.30 a w soboty o 9.00. Na wizytę przygotowujemy: Pismo Święte, krzyż, płonące świece, wodę święconą oraz zeszyty z katechezy dzieci i młodzieży.