II N. Adwentu
Wszystkie Ogłoszenia

        Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

                                 2 NIEDZIELA ADWENTU– 8 grudnia 2019 r.

 1. Wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej zapraszają na Jutrznię o 5.30 w dolnym kościele. W tym tygodniu we czwartek i piątek a w przyszłym od poniedziałku do piątku włącznie.
 2. Pan organista z małżonką, w najbliższych dniach, będą roznosić poświęcone opłatki na osiedlu Wolności i przyległych ulicach. Do opłatków dołączone są życzenia od wszystkich księży z naszej Parafii oraz list od księdza Proboszcza. Zebrane ofiary przeznaczone są głównie na ogrzewanie naszego Kościoła.
 3. Dzieci, które chcą chwalić Pana Boga śpiewem podczas niedzielnej mszy o 11.30 zapraszamy na próby we czwartki o 17.00 w sali chóru w domu katechetycznym.
 4. W naszym sklepiku są jeszcze do nabycia wigilijne świece Caritas oraz ciekawe książki religijne.
 5. Marcin w czasie trwania kolędy do końca stycznia 2020 r. nie spowiada w poniedziałki i czwartki po południu
 6. Siostry Dominikanki zapraszają czcicieli Niepokalanej na wspólny śpiew AKATYSTU dziś /8 grudnia /o 20.30 w kaplicy Sióstr, ul.Sienkiewicza 49.
 7. Rozpoczęliśmy adwentową zbiórkę żywności dla najuboższych z naszej parafii. Kosze są przy ołtarzu męczenników Podlaskich.
 8. Kandydaci do bierzmowania z pierwszego roku przygotowań mają spotkanie w poniedziałek o 19.00 w auli Św. JP II. Natomiast kandydaci z drugiego roku mają adorację Pana Jezusa w kościele 13 grudnia o 19.00.
 9. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na parafialną Caritas.
 • Msza za Radio Maryja oraz o błogosławieństwo dla ofiarodawców utrzymujących tę rozgłośnię będzie w poniedziałek 9 grudnia o 18.00
 • Msza z modlitwą o uzdrowienie we czwartek o 18.00
 • Msza za zmarłych /wypominkowa/ w niedzielę 15grudnia o 18.00.
 1. Rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską. Przychodzimy do waszych domów z Bożym błogosławieństwem i Słowem budzącym wiarę. Owoce tego krótkiego spotkania zależą w znacznej mierze od waszego zaangażowania. Dlatego zachęcamy do obecności całą rodzinę. Warto przesunąć lub odłożyć inne zajęcia, by spotkać się z Jezusem, który przychodzi z nami i otrzymać cenny dar błogosławieństwa. Jeśli komuś nie odpowiada termin proponowany, można umówić się indywidualnie na inny termin. Ofiary, które zechcecie złożyć przy tej okazji będą przeznaczone na realizację planów, o których można przeczytać w liście od ks. Proboszcza dołączonym do opłatków. Wizytę rozpoczynamy o 16.30 a w soboty o 9.00.       Na wizytę przygotowujemy: Pismo Święte, krzyż, płonące świece, wodę święconą oraz zeszyty z katechezy dzieci i młodzieży. Całościowy program wizyt jest wywieszony w gablocie oraz na internetowej stronie parafialnej. Ponadto ogłaszamy w niedziele z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Warto zatem zainteresować się i zaplanować obecność całej rodziny, aby skorzystali wszyscy. W czasie trwania wizyt kancelaria będzie czynna po południu tylko we wtorki i czwartki. Poranny czas kancelarii nie zmienia się. Zazwyczaj odwiedziny rozpoczynamy od najniższych numerów domów, chyba, że ogłosimy inaczej.

Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy czas:

Poniedziałek 9 XII Kołłątaja 3 księży; Leśna 1 ksiądz, Żwirki i Wigury 1 ksiądz.

Wtorek 10 XII Stasica 2 księży; Szkolna 1 ksiądz; Wyszyńskiego 1 ksiądz; Skargi 1 ksiądz.

Środa 11 XII Sienkiewicza 3 księży; Moniuszki 1 ksiądz; Kochanowskiego 1 ksiądz

Czwartek 12 XII  Marecka 5 księży od krańców

Piątek 13 XII Literacka  2 księży; Niecała i Kosynierów 1 ksiądz; Fredry i Janikowskiego 1 ksiądz; Bajkowskiego i Kraszewskiego 1 ksiądz

Sobota 14 XII Ossowska (bez osiedli Garden Park i Pod Dębami) 6 księży.

Kolejny tydzień:

Poniedziałek 16 XII Poniatowskiego  i Wąska 3 księży, Łukasińskiego i Długosza 2 księży.

Wtorek 17 XII Bartnika 1 ksiądz, Zielone Łąki 2 księży; Wschodnia, Południowa i Północna 2 księży. 

Środa 18 XII Osiedla „Pod Dębami” i „Garden Park” 2 księży; Woronieckiego, Januszewicza, Orwida, 1 ksiądz; Szymańskiego 1 ksiądz, Turowska i Korczaka 1 ksiądz.

Czwartek 19 XII Dziennikarska i Słowackiego, 3 księży; Mostowa, Rencistów, Słoneczna, 2 księży.