I N. Adwentu
Wszystkie Ogłoszenia

1 NIEDZIELA ADWENTU– 1 grudnia 2019 r.
1. Porządek rekolekcji parafialnych.
W poniedziałek Msze Św. o 8.00, 10.00, 16.00 /dla dzieci/, 18.00, 20.00.
We wtorek Msza Św. tylko o 6.30. Liturgie pokutne o 8.00, 10.00, 16.00/dla dzieci/, 18.00 i 20.00 z możliwością Komunii św. po lturgii.
W środę Msze Św. o 8.00, 10.00, 16.00/dla dzieci/, 18.00 i 20.00.
2. W tym tygodniu jest kilka wolnych intencji mszalnych.
3. Pierwszy czwartek miesiąca. Msza o powołania kapłańskie i zakonne oraz o uświęcenie kapłanów o godz. 18.00.
4. Pierwszy piątek. Spowiedź rano od 6.15 i po południu od 16.30. Msza dla dzieci o 17.00. Odwiedziny chorych bez zmian.
5. Nabożeństwo Pierwszosobotnie po Mszy o 7.30. Odwiedziny chorych bez zmian.
6. Pan organista z małżonką, w najbliższych dniach, będą roznosić poświęcone opłatki na osiedlu Wolności i przyległych ulicach. Do opłatków dołączone są życzenia od wszystkich księży z naszej Parafii oraz list od księdza Proboszcza. Zebrane ofiary przeznaczone są głównie na ogrzewanie naszego Kościoła.
7. Dzieci, które chcą chwalić Pana Boga śpiewem podczas niedzielnej mszy o 11.30 zapraszamy na próby we czwartki o 17.00 w sali chóru w domu katechetycznym.
8. W naszym sklepiku są już do nabycia wigilijne świece Caritas.
9. Spotkanie Akcji Katolickiej i zespołu posługującego w sklepiku, w poniedziałek 2 grudnia po Mszy wieczornej o 18.00 w bibliotece.
10. Ks. Marcin w czasie trwania kolędy do końca stycznia 2020 r. nie spowiada w poniedziałki i czwartki po południu
11. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza do Torunia na świętowanie 28 Rocznicy powstania Radia Maryja w sobotę 7 grudnia. Więcej szczegółów na tablicach ogłoszeń. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na tę rozgłośnię utrzymywaną wyłącznie przez słuchaczy.
12. Małżonkowie z Ruchu Szensztackiego zapraszają małżeństwa na spotkanie poświęcone budowaniu relacji małżeńskiej na prawdach wiary. Poprowadzi je Siostra Olga ze Zgromadzenia Sióstr Szensztackich w sobotę 7 grudnia o 16.00 w Domu Św. Józefa.
13. Siostry Dominikanki zapraszają wszystkich kochających Matkę Bożą Niepokalaną na wspólny śpiew AKATYSTU w dniu 8 grudnia -niedziela – na godz. 20.30 w kaplicy Sióstr, ul.Sienkiewicza 49.
14. Rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską. Przychodzimy do waszych domów z Bożym błogosławieństwem i Słowem budzącym wiarę. Owoce tego krótkiego spotkania zależą w znacznej mierze od waszego zaangażowania. Dlatego zachęcamy do obecności całą rodzinę. Warto przesunąć lub odłożyć inne zajęcia, by spotkać się z Jezusem, który przychodzi z nami i otrzymać cenny dar błogosławieństwa. Jeśli komuś nie odpowiada termin proponowany, można umówić się indywidualnie na inny termin. Ofiary, które zechcecie złożyć przy tej okazji będą przeznaczone na realizację planów, o których można przeczytać w liście od ks. Proboszcza dołączonym do opłatków. Wizytę rozpoczynamy o 16.30 a w soboty o 9.00. Na wizytę przygotowujemy: Pismo Święte, krzyż, płonące świece, wodę święconą oraz zeszyty z katechezy dzieci i młodzieży. Całościowy program wizyt jest wywieszony w gablocie oraz na internetowej stronie parafialnej. Ponadto ogłaszamy w niedziele z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Warto zatem zainteresować się i zaplanować obecność całej rodziny, aby skorzystali wszyscy. W czasie trwania wizyt kancelaria będzie czynna po południu tylko we wtorki i czwartki. Poranny czas kancelarii nie zmienia się. Zazwyczaj odwiedziny rozpoczynamy od najniższych numerów domów, chyba, że ogłosimy inaczej.
Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy czas:
Czwartek – 5 XII
Ul. Kilińskiego – 5 księży od początku i od końca
Sobota – 7 XII –
Od 9.00: ul. Kolejowa – 3 księży od początku i od końca;
Od 10.00: ul. Skorupki 1 ksiądz.
Od 12.00: ul. Asnyka – 2 księży
Kolejny tydzień:
Poniedziałek 9 XII Kołłątaja 3 księży; Leśna 1 ksiądz, Żwirki i Wigury 1 ksiądz.
Wtorek 10 XII Stasica 2 księży; Szkolna 1 ksiądz; Wyszyńskiego 1 ksiądz; Skargi 1 ksiądz.
Środa 11 XII Sienkiewicza 3 księży; Moniuszki 1 ksiądz; Kochanowskiego 1 ksiądz
Czwartek 12 XII Marecka 5 księży od krańców
Piątek 13 XII Literacka 2 księży; Niecała i Kosynierów 1 ksiądz; Fredry i Janikowskiego 1 ksiądz; Bajkowskiego i Kraszewskiego 1 ksiądz
Sobota 14 XII Ossowska (bez osiedli Garden Park i Pod Dębami) 6 księży.