Chrystusa Króla Wszechświata
Wszystkie Ogłoszenia

34 N.Z. – 24 listopada 2019 r.

  1. Dziś gości w naszej parafii ks. Jerzy Danecki i zbiera tacę na budowę kościoła w Wólce Mińskiej.
  2. W najbliższym tygodniu organista wraz z żoną będą roznosić poświęcone opłatki na osiedlach: Długa, Dąbrowskiego, Żabia, Baśniowa, Nauczycielska i wszystkich przyległych ulicach, a następnie na osiedlu Przemysłowa i Wolności. Do opłatków dołączone są życzenia od wszystkich księży z naszej Parafii oraz list od księdza Proboszcza. Zebrane ofiary przeznaczone są głównie na ogrzewanie naszego Kościoła.
  3. W najbliższy czwartek 28 listopada odbędzie się uroczysta inauguracja działającej w naszej parafii Warszawsko-Praskiej Akademii Wiary Uniwersytetu Otwartego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. O godz. 18.00 mszę św. odprawi ks. bp Romuald Kamiński. Po mszy św. inauguracyjny wykład na temat świętości w nauczaniu papieża Franciszka wygłosi jeden z najwybitniejszych polskich teologów duchowości ks. prof. Stanisław Urbański. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych pogłębianiem wiedzy religijnej. Po wykładzie nowi słuchacze będą mogli  złożyć wniosek o indeks UKSW.
  4. Dzieci, które chcą chwalić Pana Boga śpiewem podczas niedzielnej mszy o 11.30 zapraszamy na próby w piątki o 17.00 w sali chóru w domu katechetycznym.
  5. W naszym sklepiku są książki o Matce Bożej Łaskawej, która wzywana na pomoc w 1920 roku sprawiła Cud nad Wisłą. Polecamy również książkę o historii naszej parafii i miasta. Można ją nabyć za dobrowolną ofiarą.
  6. Marcin w czasie trwania kolędy do końca stycznia 2020 r. nie spowiada w poniedziałki i czwartki po południu
  7. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza do Torunia na uroczystości 28. Rocznicy powstania Radia Maryja w dniu 7 grudnia (sobota). Ilość miejsc ograniczona. Więcej informacji na tablicach ogłoszeń.
  8. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się adwent, a także nasze rekolekcje parafialne. Potrwają do środy włącznie.

W poniedziałek Msze Św. z naukami rekolekcyjnymi o 8.00, 10.00, 16.00, 18.00, 20.00.

We wtorek Msza Św. tylko o 6.30. Liturgie pokutne ze spowiedzią św. o 8.00, 10.00, 16.00, 18.00 i 20.00.

W środę Msze Św. o 8.00, 10.00, 16.00, 18.00 i 20.00.

  1. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

Robert Adam Krygier, kaw. z par. Św. Trójcy w Kobyłce i Sylwia Niewęgłowska, panna z par. tut. Zap. I

Kto wie o przeszkodach zachodzących między wyżej wymienionymi, zobowiązany jest zawiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych powierzamy modlitwie parafian.

  1. W przyszłym tygodniu rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Przychodzimy do waszych domów z Bożym błogosławieństwem i Słowem budzącym wiarę. Owoce tego krótkiego spotkania zależą w znacznej mierze od waszego zaangażowania. Dlatego zachęcamy do obecności całą rodzinę. Warto przesunąć lub odłożyć inne zajęcia, by spotkać się z Jezusem, który przychodzi z nami i otrzymać cenny dar błogosławieństwa. Jeśli komuś nie odpowiada termin proponowany, można umówić się indywidualnie na inny termin. Ofiary, które zechcecie złożyć przy tej okazji będą przeznaczone na realizację planów, o których można przeczytać w liście od ks. Proboszcza dołączonym do opłatków.

Wizytę rozpoczynamy o 16.30 a w soboty o 9.00. Na wizytę przygotowujemy: Pismo Święte, krzyż, płonące świece, wodę święconą oraz zeszyty z katechezy dzieci i młodzieży. Całościowy program wizyt jest wywieszony w gablocie oraz na internetowej stronie parafialnej. Ponadto ogłaszamy w niedziele z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Warto zatem zainteresować się i zaplanować obecność całej rodziny, aby skorzystali wszyscy. W czasie trwania wizyt kancelaria będzie czynna po południu tylko we wtorki i czwartki. Poranny czas kancelarii nie zmienia się.

Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy czas:

Jeden ksiądz idzie na jedną ulicę i zaczyna od najniższych numerów, chyba, że podano inaczej

 

Poniedziałek – 25.XI

Ul. Krasińskiego; Piastowska; Jagiellońska; Jagiełłowicza; Pogonowskiego

Wtorek – 26 XI

Ul. Mazowiecka – 2 księży od początku, Ogrodowa, Polna, Mała

Środa – 27 XI

Ul. Inżynierska;  Zaułek; Prusa oraz  Kwiatowa razem jeden ksiądz; Cicha i Różana razem jeden ksiądz

W czwartek wizyt nie ma.

Piątek – 29 XI

Ul. Chopina – 2 księży; Kopernika – 2 księży, Tuwima

Sobota – 30 XI – od 9.00

Ul. Mickiewicza – po 2 księży od początku i od końca; Zapolskiej  – 2 księży

 

Kolejny tydzień:

Do środy trwają rekolekcje – wizyt duszpasterskich nie ma.

Czwartek – 5 XII

Ul. Kilińskiego – razem 5 księży od początku i od końca

Sobota – 7 XII –

Od 9.00: ul. Kolejowa – razem 3 księży od początku i od końca;

Od 10.00: ul. Skorupki

Od 12.00: ul. Asnyka – 2 księży