XXXIII N. Zwykła.
Wszystkie Ogłoszenia

33 NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 Listopada 2019 r.

1. W przyszłym tygodniu rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Przychodzimy do waszych domów z Bożym błogosławieństwem i Słowem budzącym wiarę. Owoce tego krótkiego spotkania zależą w znacznej mierze od waszego zaangażowania. Dlatego zachęcamy do obecności całą rodzinę. Warto przesunąć lub odłożyć inne zajęcia, by spotkać się z Jezusem, który przychodzi z nami i otrzymać cenny dar błogosławieństwa. Jeśli komuś nie odpowiada termin proponowany, można umówić się indywidualnie na inny termin. Ofiary, które zechcecie złożyć przy tej okazji będą przeznaczone na realizację planów, o których można przeczytać w liście od ks. Proboszcza dołączonym do opłatków. Wizytę rozpoczynamy o 16.30 a w soboty o 9.00. Na wizytę przygotowujemy: Pismo Święte, krzyż, płonące świece, wodę święconą oraz zeszyty z katechezy dzieci i młodzieży. Całościowy program wizyt jest wywieszony w gablocie oraz na internetowej stronie parafialnej. Ponadto ogłaszamy w niedziele z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Warto zatem zainteresować się i zaplanować obecność całej rodziny, aby skorzystali wszyscy. W czasie trwania wizyt kancelaria będzie czynna po południu tylko we wtorki i czwartki. Poranny czas kancelarii nie zmienia się.
2. Kandydaci do bierzmowania z pierwszego roku przygotowań mają spotkanie w poniedziałek 18. 11. o 19.00 w Auli Św. JP II
3. Diakonia Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie zaprasza małżonków na warsztaty rekolekcyjne w dniach 21 -24 listopada do sali kurialnej przy naszej katedrze w Warszawie. Szczegóły na plakatach.
4. W tym tygodniu P.Organista wraz z Małżonką będą roznosili poświęcone opłatki w domach przy ul: Łukasińskiego, Wschodniej, Dziennikarskiej, Ossowskiej, Zielone Łąki i wszystkich przyległych, a następnie na osiedlu Długa i Dąbrowskiego. Do opłatków dołączone są życzenia od wszystkich księży z naszej Parafii oraz list od księdza Proboszcza. Zebrane ofiary przeznaczone są na ogrzewanie naszego Kościoła.
5. Dzieci, które chcą chwalić Pana Boga śpiewem podczas niedzielnej mszy o 11.30 zapraszamy na próby w piątki o 17.00 w sali chóru w domu katechetycznym.
6. Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy AK razem z naszym miastem dziękuje za zbiórkę artykułów żywnościowych na paczki dla świąteczne dla kombatantów, sybiraków i dzieci na kresach wschodnich. Wyrazem wdzięczności będzie koncert kresowych chórów dziś po Mszy Św. o 13.00
7. 1 listopada wszedł na ekrany naszych kin bardzo ciekawy film o nawróceniu dyrektorki kliniki aborcyjnej w USA pod tytułem: Nieplanowane. Plakat oraz informacja o treści filmu jest na tablicy ogłoszeń. W dzisiejszej atmosferze ogromnej promocji zabijania nienarodzonych dzieci, obecność takiego filmu w przestrzeni publicznej jak najdłużej, ma ogromne znaczenie. Promujmy życie i wybierzmy się do kina. Na przykład do kina Helios w Wołominie.
8. W naszym sklepiku są książki o Matce Bożej Łaskawej, która wzywana na pomoc w 1920 roku sprawiła Cud nad Wisłą. Polecamy również książkę o historii naszej parafii i miasta. Można ją nabyć za dobrowolną ofiarą.
9. W sobotę dnia 23 listopada 2019 r. o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. oraz uszanowanie św. Ojca Pio w jego relikwiach. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w domu katechetycznym.
10. Za tydzień będzie gościł w naszej parafii ks. Jerzy Danecki i zbierze tacę na budowę kościoła w Wólce Mińskiej.
11. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:
Wojciech Średziński, kaw. i Karolina Salamon, panna , oboje z par tut. Zap. II
Robert Adam Krygier, kaw. z par. Św. Trójcy w Kobyłce i Sylwia Niewęgłowska, panna z par. tut. Zap. I