XXXII N. Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

32 NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 Listopada 2019 r.

 

 1. Dziś o godzinie 18.00 będziemy dziękować Bogu za 80 lat istnienia naszej parafii, wypełnionych łaską spływającą na nas przez tyle dobrych serc i rąk. Naszej modlitwie będzie przewodniczył nasz pasterz, ksiądz biskup Romuald Kamiński. Po Mszy Świętej będzie koncert religijno-patriotyczny w wykonaniu zespołu wokalno – instrumentalnego Canticum Gratiorum działającego przy Świątyni Opatrzności w Warszawie.
 2. Program obchodów Święta Niepodległości w Zielonce jest wywieszony w gablotach. Msze św. w dniu jutrzejszym będą o 7.00, 8.45, 10.00 i 18.00. Po każdej Mszy zaśpiewamy hymn państwowy włączając się z całą diecezją w akcję „Niepodległa do hymnu”
 3. Paweł Jagła prosi osoby, które zapisały się na zimowisko, o przynoszenie kart zgłoszeniowych i zaliczek.
 4. Towarzystwo Przyjaciół Zielonki i Oficyna Muzealna przy ul. Kolejowej 11. Zapraszają na wystawę fotografii polskich nagrobków na cmentarzach Tarnopola pod tytułem: „Tak daleko, tak blisko”. Wystawa jest czynna w soboty i niedziele od  11:00 do 14:00, w poniedziałki nieczynna, od wtorku do piatku od 11;00 do 16:00.
 5. Spotkanie Apostolstwa Dobrej  Śmierci odbędzie się we środę 13 listopada po Mszy wieczornej.
 6. Diakonia Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie zaprasza małżonków na warsztaty rekolekcyjne w dniach 21 -24 listopada do sali kurialnej przy naszej katedrze w Warszawie. Szczegóły na plakatach.
 7. W tym tygodniu P.Organista wraz z Małżonką będą roznosili poświęcone opłatki w domach przy ul: Kopernika, Staszica, Chopina, Kolejowej i przyległych w stronę ul. Kard. Wyszyńskiego. Do opłatków dołączone są życzenia od wszystkich księży z naszej Parafii oraz list od księdza Proboszcza. Zebrane ofiary przeznaczone są na ogrzewanie naszego Kościoła.
 8. Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy AK razem z naszym miastem organizuje zbiórkę artykułów żywnościowych na paczki dla świąteczne dla kombatantów, sybiraków i dzieci na kresach wschodnich. Produkty żywnościowe o długim terminie przydatności do spożycia wraz z kartką świąteczną z życzeniami, można przynosić do Szkoły nr. 4 do 17 listopada. Wyrazem wdzięczności za ofiarowane dary będzie koncert kresowych chórów w niedzielę 17.11 po Mszy Św. o 13.00
 9. 1 listopada wszedł na ekrany naszych kin bardzo ciekawy film o nawróceniu dyrektorki kliniki aborcyjnej w USA pod tytułem: Nieplanowane. Plakat oraz informacja o treści filmu jest na tablicy ogłoszeń. W dzisiejszej atmosferze ogromnej promocji zabijania nienarodzonych dzieci, obecność takiego filmu w przestrzeni publicznej jak najdłużej, ma ogromne znaczenie. Promujmy życie i wybierzmy się do kina.
 10. Prosimy o kontakt z osobą, która zamówiła Mszę św. na 16 listopada na godz. 18.00
 11. W naszym sklepiku są książki o Matce Bożej Łaskawej, która wzywana na pomoc w 1920 roku sprawiła Cud nad Wisłą. Polecamy również książkę o historii naszej parafii i miasta. Można ją nabyć za dobrowolną ofiarą.
 12. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na Parafialną Caritas.