XXXI N. Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

31 NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 Listopada 2019 r.

1. Zbliża się 80 rocznica erygowania naszej parafii. W niedzielę 10 listopada o godzinie 18.00 będziemy dziękować Bogu za te 80 lat wypełnione łaską spływającą na nas przez tyle dobrych serc i rąk. Naszej modlitwie będzie przewodniczył nasz pasterz, ksiądz biskup Romuald Kamiński. Po Mszy Świętej będzie koncert religijno-patriotyczny w wykonaniu zespołu wokalno – instrumentalnego Canticum Gratiorum działającego przy Świątyni Opatrzności w Warszawie. Do tego świętowania przygotujemy się przez całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w sobotę 9 listopada, na którą będziemy zapraszać mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii. W tym czasie będzie również możliwość spowiedzi.
2. Program obchodów Święta Niepodległości w Zielonce jest wywieszony w gablotach.
3. Ks. Paweł Jagła prosi osoby, które zapisały się na zimowisko, o przynoszenie kart zgłoszeniowych i zaliczek.
4. Towarzystwo Przyjaciół Zielonki i Oficyna Muzealna przy ul. Kolejowej 11. Zapraszają na wystawę fotografii polskich nagrobków na cmentarzach Tarnopola pod tytułem: „Tak daleko, tak blisko”. Wystawa jest czynna w godzinach od 1:00 do 14:00 we wszystkie dni tygodnia.
5. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania odbędzie się 4 XI (pon) o 19 w Kościele
6. Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek 4. 11 po Mszy wieczornej w bibliotece.
7. W tym tygodniu P.Organista wraz z Małżonką rozpoczną roznoszenie poświęconych opłatków w domach przy ul: Piastowskiej, Jagiellońskiej, Inżynierskiej, Wiejskiej, Kujawskiej, Warmińskiej, Mazurskiej i wszystkich do nich przyległych. Do opłatków dołączone są życzenia od wszystkich księży z naszej Parafii oraz list od księdza Proboszcza. Zebrane ofiary przeznaczone są na ogrzewanie naszego Kościoła.
8. Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy AK razem z naszym miastem organizuje zbiórkę artykułów żywnościowych na paczki dla świąteczne dla kombatantów, sybiraków i dzieci na kresach wschodnich. Produkty żywnościowe o długim terminie przydatności do spożycia wraz z kartką świąteczną z życzeniami, można przynosić do Szkoły nr. 4 od jutra do 17 listopada. Wyrazem wdzięczności za ofiarowane dary będzie koncert kresowych chórów w niedzielę 17.11 po Mszy Św. o 13.00
9. 1 listopada wszedł na ekrany naszych kin bardzo ciekawy film o nawróceniu dyrektorki kliniki aborcyjnej w USA pod tytułem: Nieplanowane. Plakat oraz informacja o treści filmu jest na tablicy ogłoszeń. Od frekwencji w pierwszym tygodniu projekcji zależy, jak długo film będzie wyświetlany. Zachęcamy do planowania obejrzenia filmu na początku listopada. W dzisiejszej atmosferze ogromnej promocji zabijania nienarodzonych dzieci, obecność takiego filmu w przestrzeni publicznej jak najdłużej, ma ogromne znaczenie. Promujmy życie.
10. Prosimy o kontakt z osobą, która zamówiła Mszę św. na 16 listopada na godz. 18.00
11. W naszym sklepiku są książki o Matce Bożej Łaskawej , która wzywana na pomoc w 1920 roku sprawiła Cud nad Wisłą.
12. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na Radio Maryja.