XXX N. Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

30 NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 Października 2019 r.

1. Zbliża się 80 rocznica erygowania naszej parafii. W niedzielę 10 listopada o godzinie 18.00 będziemy dziękować Bogu za te 80 lat wypełnione łaską spływającą na nas przez tyle dobrych serc i rąk. Naszej modlitwie będzie przewodniczył nasz pasterz, ksiądz biskup Romuald Kamiński. Po Mszy Świętej będzie koncert religijno-patriotyczny w wykonaniu zespołu wokalno – instrumentalnego Canticum Gratiorum działającego przy Świątyni Opatrzności w Warszawie. Do tego świętowania przygotujemy się przez całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w sobotę 9 listopada, na którą będziemy zapraszać mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii. W tym czasie będzie również możliwość spowiedzi.
2. Przyjmujemy jeszcze imiona zmarłych na wypominki.
3. We środę przeżywamy święto rocznicy poświęcenia naszej świątyni. Msze Św. o 6.30, 7.30 i 18.00
4. We czwartek 31 października organizujemy Marsz Wszystkich Świętych, aby podkreślić chrześcijański charakter dni 1 i 2 listopada, i tworzyć przeciwwagę dla obcych nam duchowo i kulturowo zwyczajów narzucanych nam przez środowiska laickie. Rozpoczniemy o 16.30 u Sióstr Dominikanek, przejdziemy do szkoły nr.4 na dalszą część. Tam będzie konkurs na potrawy z dyni pod hasłem: Dynia jest do jedzenia a nie do straszenia. Zapraszamy mistrzynie sztuki kulinarnej do konkursu. Prosimy również o ciasta. Kto będzie mógł ofiarować swoje wypieki, niech łaskawie da o tym znać w zakrystii.
5. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. o 7.00; 8.45; 10.00 oraz o 11.30 na cmentarzu. Po Mszy na cmentarzu procesja z modlitwami za zmarłych i wypominkami jednorazowymi. Mszy wieczornej nie ma. Będzie natomiast Msza o 21.00 rozpoczynająca nocną adorację. Od 23 do 24 skrutacja Pisma Świętego. Z racji uroczystości post nie obowiązuje.
6. W sobotę wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych oraz pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy porannej o 7.30 różaniec i cicha modlitwa. Modlitwa za zmarłych z wypominkami jednorazowymi będzie po Mszy wieczornej o 18.00
7. W niedzielę po Mszy o 10.00 procesja Eucharystyczna.
8. Ks. Paweł Jagła prosi osoby, które zapisały się na zimowisko, o przynoszenie kart zgłoszeniowych i zaliczek. Są jeszcze dwa wolne miejsca.
9. Za tydzień będą gościć w naszej parafii Siostry Franciszkanki Niepokalanej z ciekawą książką p.t. „Rzeczy ostateczne” oraz nowymi książkami o Ks. Dolindo i Eucharystii.
10. 1 listopada wchodzi na ekrany naszych kin bardzo ciekawy film o nawróceniu dyrektorki kliniki aborcyjnej w USA pod tytułem: Nieplanowane. Plakat oraz informacja o treści filmu jest na tablicy ogłoszeń. Od frekwencji w pierwszym tygodniu projekcji zależy, jak długo film będzie wyświetlany. Zachęcamy do planowania obejrzenia filmu na początku listopada. W dzisiejszej atmosferze ogromnej promocji zabijania nienarodzonych dzieci, obecność takiego filmu w przestrzeni publicznej jak najdłużej, ma ogromne znaczenie. Promujmy życie.