XXIX N. Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

29 NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 Października 2019 r.
1. Bardzo dziękujemy za zdjęcia do wystawy na 80-lecie naszej parafii. Jest ich coraz więcej i mamy nadzieję na następne.
2. Przyjmujemy imiona zmarłych na wypominki. Zróbmy to wcześniej a unikniemy kolejek.
3. Warszawsko-Praska Akademia Wiary w Zielonce przy UKSW w Warszawie po rocznej przerwie wznawia swą działalność. W poniedziałek 21 października jedziemy do Uniwersytetu na wykład ks. prof. Jana Przybyłowskiego: „Patriotyzm w nauczaniu Kościoła” oraz na koncert z cyklu NIEPODLEGŁA „Ja który nigdy przed nikim nie stawałem na baczność – rzecz o Józefie Piłsudskim” w wykonaniu artystów scen warszawskich. Wyjazd o godz. 15.30 z kościoła. Zapisy w zakrystii. Jewst jeszcze kilka wolnych miejsc. We czwartek 24 o 19.00 w auli JP II będzie wykład Ojca Profesora Jacka Salija p.t: „Nasza Matka Kościół”
4. We wtorek wspominamy w liturgii Św. Jana Pawła II.
5. Msza za ś.p. Ks Zygmunta Abramskiego w 33 r śm. będzie w piątek o 18.00
6. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na misje. Dziś również jest liczenie wiernych. Wychodzimy tylko bocznymi drzwiami, aby ułatwić liczenie. Przepraszamy za utrudnienia.
7. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z I roku przygotowań będzie w poniedziałek o 19.00 w auli Św. JP II
8. W przyszłym roku będziemy przeżywali 100 lecie cudu Nad Wisłą. Z tej okazji zapraszamy na spotkanie z P. Ewą Storożyńską, współautorką książki o tamtych wydarzeniach i Matce Bożej Łaskawej. Spotkanie będzie w niedzielę 27 października o 16.00 w Auli Św. JP II
9. Czciciele Św. Ojca Pio spotykają się we środę 23 na Mszy Św. o 18.00. Po Mszy uszanowanie relikwii świętego i spotkanie formacyjne.
10. W przyszłą niedzielę 27 października, w kolejną rocznice śmierci inicjatorki Misyjnego Apostolstwa Niepełnosprawnych Dzieci Ani Szałaty w szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Łukasińskiego 1/3 odbędzie się XVII Spotkanie Niepełnosprawnych Dzieci. Spotkanie organizowane pod patronatem Komisji Episkopatu Polski do spraw Misji rozpocznie się od Mszy świętej o godz.11.00. Zapraszamy wszystkie nasze niepełnosprawne dzieci do włączenia się w to dzieło misyjne, które zrodziło się w naszej parafii.
11. Dnia 26 października odbędzie się pielgrzymka do Niepokalanowa dla bielanek z rodzinami. Są jeszcze wolne miejsca. Zgłoszenia do Ks. Proboszcza do środy.
12. W ostatni dzień października organizujemy Marsz Wszystkich Świętych, aby podkreślić chrześcijański charakter dni 1 i 2 listopada i tworzyć przeciwwagę dla obcych nam duchowo i kulturowo zwyczajów narzucanych nam przez środowiska laickie. Rozpoczniemy o 16.30 u Sióstr Dominikanek, przejdziemy do szkoły nr.4 na dalszą część. Tam będzie konkurs na potrawy z dyni pod hasłem: Dynia jest do jedzenia a nie do straszenia. Zapraszamy mistrzynie sztuki kulinarnej do konkursu.
13. Organizujemy zimowisko narciarskie w Poroninie w dniach od 8 do 14 lutego. Zapisy na ostatnie wolne miejsca i szczegóły u Ks. Pawła Jagły.
14. 1 listopada wchodzi na ekrany naszych kin bardzo ciekawy film o nawróceniu dyrektorki kliniki aborcyjnej w USA pod tytułem: Nieplanowane. Plakat oraz informacja o treści filmu jest na tablicy ogłoszeń. Od frekwencji w pierwszym tygodniu projekcji zależy, jak długo film będzie wyświetlany. Zachęcamy do planowania obejrzenia filmu na początku listopada. W dzisiejszej atmosferze ogromnej promocji zabijania nienarodzonych dzieci obecność takiego filmu w przestrzeni publicznej jak najdłużej ma ogromne znaczenie. Promujmy życie.