XXVIII N. Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

28 NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 października 2019 r.

 1. Bardzo dziękujemy za zdjęcia do wystawy na 80-lecie naszej parafii. Jest ich coraz więcej i mamy nadzieję na następne.
 2. Przyjmujemy imiona zmarłych na wypominki. Zróbmy to wcześniej a unikniemy kolejek.
 3. Dziś, z okazji Dnia Papieskiego, przed kościołem jest zbiórka ofiar na Dzieło Nowego Tysiąclecia – stypendia dla młodzieży zdolnej a ubogiej.
 4. We wtorek 15 października obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Z tej okazji po Mszy Świętej o godzinie 18.00 będzie nabożeństwo w intencji dzieci, które zmarły przed narodzeniem lub przedwcześnie oraz w intencji ich rodzin. W ramach nabożeństwa rodzice będą mieli możliwość uczcić swoje dzieci poprzez zapalenie świeczki w ich intencji.
 5. Zapraszamy na spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci w środę o 19.00 w domu

św. Józefa.

 1. Spotkania przed I Komunią Św. w środę i czwartek o 19.00 w auli są dla rodziców. Prosimy zorganizować opiekę nad dziećmi w domu.
 2. Za tydzień taca będzie na misje
 3. Za tydzień przybędzie do naszej parafii ks. Paweł Witek, kapelan Chrześcijańskiej Służby Ratunkowej, który przybliży nam sytuację ludności Ukrainy z okolic linii frontu. Rycerze Św. Jana Pawła II będą kwestować na zakup busa dla przewozu dzieci do szkoły na terenach przyfrontowych.
 4. Warszawsko-Praska Akademia Wiary w Zielonce przy UKSW w Warszawie po rocznej przerwie wznawia swą działalność. W poniedziałek 21 października jedziemy do Uniwersytetu na wykład prof. Jana Przybyłowskiego: „Patriotyzm w nauczaniu Kościoła” oraz na koncert z cyklu NIEPODLEGŁA „Ja, który nigdy przed nikim nie stawałem na baczność – rzecz o Józefie Piłsudskim” w wykonaniu artystów scen warszawskich.

Wyjazd o godz. 15.30 z kościoła. Zapisy w zakrystii. Liczba miejsc ograniczona, ponieważ jedziemy razem z Uniwersytetem Trzeciego Wieku z Zielonki.. Dalszy program spotkań jest na tablicy ogłoszeń.

 1. Dnia 26 października odbędzie się pielgrzymka do Niepokalanowa dla bielanek z rodzinami. Na wyjazd zapraszamy również dziewczynki, które chciałyby dołączyć do bielanek, wraz z rodzinami. Jeśli któryś rodzic chciałby, by córka została bielanką, prosimy o zgłoszenie udziału w pielgrzymce i o podanie kontaktu do siebie bezpośrednio do katechetów.
 2. Wczoraj w katedrze 6 ministrantów naszej parafii przyjęło posługę lektora z rąk bp. Romualda Kamińskiego. Lektorów Pawła Ożarowskiego, Kacpra Pergóła, Kacpra Malinowskiego, Bartosza Skoniecznego, Huberta Hepnera i Huberta Chudzika polecamy modlitwie parafian. 
 3. Organizujemy wyjazd na narty w dniach 2-8 lutego do Poronina. Koszt 1150 zł. Zapisy u x. Pawła. Prosimy o niezwłoczne zapisy, ponieważ kończą się miejsca. 
 4. Spotkanie II roku kandydatów do bierzmowania obędzie się 14 X o 19.00 w Auli JPII 
 5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania I roku odbędzie się 21 X o 19.00 w Auli JPII. Przypominamy o konieczności wcześniejszego zgłoszenia kandydata do x. Pawła.