XIX N. Zwykła

19 Niedziela Zwykła- 11 sierpnia 2019
1. Miesiąc sierpień, w Kościele w Polsce przeżywamy w abstynencji od alkoholu ofiarowanej w intencji trzeźwości naszego Narodu.
2. We wtorek po Mszy wieczornej Nabożeństwo Fatimskie.
3. We czwartek przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Św. z błogosławieństwem ziół i kwiatów jak w niedzielę wakacyjną. Mszy Trydenckiej w tym dniu nie będzie. W naszej diecezji w tym dniu czcimy Matkę Bożą jako Zwycięską, Patronkę naszej diecezji, wspominając 1920 rok. W Ossowie i Radzyminie będą uroczystości. Szczegóły na plakatach.
4. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na parafialną Caritas.
5. Zbliża się czas parafialnego odpustu. Zapraszam przedstawicieli wszystkich grup i zespołów parafialnych na spotkanie organizacyjne w poniedziałek o 19.00 w auli Św. Jana Pawła II.
6. W sierpniu sklepik parafialny będzie nieczynny. Ciągle jest potrzeba osób, które chciałyby posługiwać w sklepiku parafialnym.
7. Ks. Mieczysław zaprasza na pielgrzymki: na Jasną Górę 24 sierpnia oraz do Wilna i Trok od 29.08 do 1. 09. Szczegóły na tablicach ogłoszeń.
8. Siostry Dominikanki z Zielonki zapraszają dziewczęta na rekolekcje. Szczegóły na plakacie.
9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Zap. II
-Marcin Sobiech, kaw. z par. tut. i Anna Żelazko, panna z par. Św. Trójcy w Kobyłce
– Dominik Zakrzewski, kaw. z par. tut. i Izabela Siemiątkowska, panna z par. Św. Stanisława Kostki w Siemiątkowie.
Zapowiedź I
– Mateusz Gadomski, kaw. z par Nawiedzenia NMP w Ostrołęce i Klaudia Dobrzyńska, panna z par. tut.
– Rafał Michał Buchowicz, kaw. z par. Narodzenia NMP w Warszawie i Angelika Rozalia Pindel, panna z par tut.
– Norbert Łynko, kaw. z par. Chrystusa Króla Wszechświata w Kolnie i Angelika Szpakowska, panna z par. tut.
Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto zaś wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.