XVII N. Zwykła

17 Niedziela Zwykła- 28 lipca 2019

1. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów przechodzących wczoraj przez naszą parafię. Zjedli ze smakiem wszystko. Niech Bóg wynagrodzi swą łaską tym, którzy przygotowali ciasta, kanapki i placki oraz tym, którzy przygotowali odpowiednie miejsce i usługiwali pielgrzymom.
  2. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek, sobotę i niedzielę. We czwartek modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii o 7.00. Ponieważ w tym dniu jest również rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, na Mszy wieczornej będziemy się modlić za poległych i pomordowanych w czasie powstania. W piątek spowiedź od 6.45 i po południu od 17.00. odwiedziny chorych bez zmian. O 21.00 Msza Św. rozpoczynająca nocne czuwanie. Od 23 do 24 skrutacja Pisma Świętego.  W sobotę po Mszy porannej nabożeństwo pierwszosobotnie. Z racji odwiedzin u chorych kancelaria w sobotę będzie nieczynna. W sprawach pilnych zapraszamy do zakrystii zaraz po nabożeństwie porannym. W niedzielę po Mszy o 10.00 procesja Eucharystyczna.
  3. Wczoraj nad ranem zmarła Pani Bożena Smoderek, która wiele lat pełniła posługę kościelnej i troszczyła się o dekoracje kwiatowe w naszej świątyni. Msza pogrzebowa będzie we środę o 12.00.
  4. W sierpniu sklepik parafialny będzie nieczynny. Ciągle jest potrzeba osób, które chciałyby posługiwać w sklepiku parafialnym.
  5. Mieczysław zaprasza na pielgrzymki: na Jasną Górę 24 sierpnia oraz do Wilna i Trok od 29.08 do 1. 09. Szczegóły na tablicach ogłoszeń.
  6. Jest również ciekawa pielgrzymka mieszkańców Wołomina i całego powiatu do Wilna śladami Św. Faustyny i Ks. Michała Sopoćki, od 13 do 15 września Program i inne szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:    II

Andrzej Józef Buchali – kawaler i Urszula Sylwia Wieczorek – panna, oboje z par. tut.

Bartłomiej Adam Kamieński – kawaler i Karolina Pałaszewska – panna, oboje z par. tut.

Sebastian Mirosław Dubracki – kaw. i Agnieszka Maliszewska – panna, oboje  z par. tut.

Paweł Dobrogowski – kawaler z par. tut. i Olga Kobza – panna z par. prawosławnej św. Marii Magdaleny w Warszawie

Tomasz Jerzy Wiewióra – kaw. z par. tut. i Justyna Zasada – panna z Zielonki z par. prawosławnej św. Piotra i Pawła

Filip Paweł Praczyk – kaw. z par. św. Wojciecha w W-wie i Justyna Bytniewska – panna z par. tut.

Zapowiedź I

Łukasz Grzegorz Orpel, kaw. z par. Św. Izydora w Markach i Aleksandra Bernadette Łuckiewicz, panna z par. tut.

Tomasz Sieczkowski, kaw. i Aleksandra Ziółkowska, panna, oboje z par. tut.

Michał Damian Goleniewski, kaw. z par. Św. Jozafata w W-wie i Paulina Gałązka, panna z par. tut.

Kamil Łukasz Ciosek, kaw. z par. tut. i Katarzyna Agnieszka Kantarska, panna z par. Św. Włodzimierza w Warszawie.

Jan Kidziun, kaw. z par tut. i Weronika Anna Brzezicka-Kamińska, panna z par. Św. Józefa Robotnika w Józefosławiu.

Artur Sasin, kaw. z par. Narodzenia Pańskiego w Jasienicy i Eliza Puchalska, panna z par. tut.

Marcin Brzosko, kaw. i Lidia Aleksandra Rurarz, stanu wolnego, oboje z par. tut.

Piotr Adam Grzymała, kaw. z par. tut. i Magdalena Konarzewska, panna z par. MB Nieustającej Pomocy w Duczkach

Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto zaś wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.