XIV Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 7 lipca 2019 r.
1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o 10.00 krótka adoracja i procesja eucharystyczna.
2. Dziś zbiórka do puszek przed kościołem na Radio Maryja
3. W sobotę – 13 lipca – dzień fatimski. Nabożeństwo fatimskie – różaniec i procesja z figurą Matki Bożej – po Mszy Św. wieczornej.
4. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 14 lipca (niedziela). Serdecznie zapraszamy do wspólnotowego pielgrzymowania i modlitwy za Ojczyznę, aby była wierna Bogu, Kościołowi, Krzyżowi i Ewangelii, a nie laicka i tęczowa.
Koszt: 60 zł. Wyjazd: o 4.10 spod kościoła.
5. Zapraszamy do udziału w Praskiej Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę. Wyrusza ona 16 sierpnia z konkatedry na Kamionku. W tym roku jedną z głównych intencji pątników będzie modlitwa za nasz diecezjalny synod o młodzieży. Informacje o zapisach w gablocie parafialnej.
6. 16 lipca przypada wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel. Tego dnia jak przed rokiem będzie możliwość przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego. Kto jest zainteresowany prosimy wpisać się na listę w zakrystii.
7. Przypominamy o zakładaniu godnego ubrania, gdy idziemy do kościoła na Mszę Św. lub do spowiedzi św.:
– kobiety bez nadmiernych dekoltów, długie sukienki/spódnice zakrywające kolana i zakryte ramiona,
– panowie długie spodnie i zakryte ramiona.
Podobnie dzieci. Prosimy potraktować to życzliwie i poważnie.
Dziękujemy wszystkim, którzy dbają o należyty ubiór do kościoła. Jest to znak nie tylko kultury osobistej, ale przede wszystkim wiary, czci i szacunku wobec Boga.

8. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
– Mateusz Jan Kiełek – kawaler z par. tutejszej i Klaudia Magdalena Stokfisz – panna z par. św. Feliksa z Kantalicjo w Warszawie – Zap. 2
– Wiktor Konstanty Dziekiewicz – kawaler z par. tutejszej i Alicja Monika Wrońska – panna z par. Chrystusa Króla w Warszawie – zap. 1
– Mateusza Gajewski – kawaler z par. tutejszej i Magdalena Wysocka – panna z par. św. Kazimierza w Pruszkowie – zap. 1
– Kacper Bartłomiej Szmurło – kawaler i Kamila Karolina Stankiewicz – panna – oboje z par. tutejszej – zap. 1
– Michał Adam Lepianka – kawaler z par. św. Benedykta w Warszawie i Renata Marta Olton – panna z par. św. Klemensa w Warszawie – zap. 1
– Michał Łukasz Kozłowski – kawaler z par. św. Michała Archanioła w Warszawie i Agnieszka Kaczyńska – panna z par. tutejszej – zap. 1
Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto zaś wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.