Porządek wakacyjny
  1. Przypominamy, że w wakacje Msze Św. są w dni powszednie o 7.00 i 18.00, a w niedziele nie ma Mszy Św. o 13.00, wieczorna zaś Msza Św. jest o 19.00.

Kancelaria czynna jest: poniedziałek-czwartek 16.00-17.30, w sobotę 8.00-10.00.

1. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca.

Spowiedź w piątek rano od 6.30 i po południu od 17.15. Msze Św. w piątek o 7.00, 18.00, 19.30 (w klasycznym rycie rzymskim) i 21.00. Po ostatniej adoracja całonocna.

W sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy Św. porannej.

Odwiedziny chorych bez zmian.

Jest mniej księży w parafii w wakacje. Dlatego bardzo prosimy o przystępowanie do spowiedzi już w ciągu tygodnia, by później nie było długich kolejek przy konfesjonale.

W najbliższą sobotę z racji wizyt u chorych kancelaria parafialna będzie nieczynna.

1. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 14 lipca. Zapraszamy do wielkiej modlitwy o zatrzymanie demoralizacji i ateizacji naszej Ojczyzny. Bardziej szczegółowe informacje na tablicach ogłoszeń.
  2. Zapraszamy do udziału w Praskiej Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę. Wyrusza ona 16 sierpnia z konkatedry na Kamionku. W tym roku jedną z głównych intencji pątników będzie modlitwa za nasz diecezjalny synod o młodzieży. Informacje o zapisach w gablocie parafialnej.
  3. 16 lipca przypada wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel. Tego dnia jak przed rokiem będzie możliwość przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego. Kto jest zainteresowany prosimy wpisać się na listę w zakrystii.
  4. Przypominamy o należytym ubraniu, które powinniśmy zakładać, gdy idziemy do kościoła na Mszę Św. lub do spowiedzi św.:

kobiety bez nadmiernych dekoltów, długie sukienki/spódnice zakrywające kolana i zakryte ramiona,

panowie długie spodnie i zakryte ramiona.

Podobnie dzieci.

Prosimy potraktować to poważnie.

Dziękujemy wszystkim, którzy dbają o należyty ubiór do kościoła. Jest to znak nie tylko kultury osobistej, ale przede wszystkim wiary, czci i szacunku wobec Boga.

1. Potrzebna pomoc: Rodzina z dwójką dzieci w wieku szkolnym szuka mieszkania do wynajęcia na terenie Zielonki. Zgłoszenia w zakrystii.

1. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Mateusz Jan Kiełek – kawaler z par. tutejszej i Klaudia Magdalena Stokfisz – panna z par. św. Feliksa z Kantalicjo w Warszawie – Zap. 1

Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto zaś wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.