Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
Wszystkie Ogłoszenia

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej- 16 czerwca 2019

 1. We czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i krwi Chrystusa. Msze Św. o 7.00, 8.45, 10.00 i 18.00 oraz w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego o 13.30.  Po Mszy o 10.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Trasa procesji oraz przygotowanie ołtarzy pozostaje bez zmian. Jak w roku ubiegłym prosimy o gałązki thui oraz kwiaty do dekoracji w kościele. Osoby chętne do pomocy w pracach dekoracyjnych w kościele we środę przed Bożym Ciałem wieczorem, prosimy o zgłaszanie się w zakrystii. W procesji Bożego Ciała mogą uczestniczyć dzieci Pierwszokomunijne w swoich strojach idąc w orszaku Króla, przed baldachimem. Próba dla dziewczynek sypiących kwiatki Panu Jezusowi podczas procesji, będzie we wtorek po Mszy i czerwcowym.
 2. Nabożeństwa Czerwcowe są odprawiane codziennie po Mszy wieczornej również w niedziele.
 3. Prosimy o modlitwę za Ks. Bpa Kazimierza Romaniuka, który po udarze powoli wraca do możliwości samodzielnego poruszania się.
 4. Katecheza Chrzcielna dla rodziców i chrzestnych będzie dziś o 12.45 w Auli św. Jana Pawła II. Następna katecheza będzie w lipcu a potem dopiero we wrześniu. Przypominamy, że formalności związane ze chrztem załatwiamy dopiero po odbyciu katechezy. Rodzice, którzy nie są związani sakramentem małżeństwa, mimo że nie mają przeszkód, zobowiązani są przed chrztem dziecka do udziału w kilku spotkaniach katechetycznych z ks. proboszczem. Należy więc ze znacznym wyprzedzeniem planować chrzest dzieci.
 5. Marcin w lipcu i sierpniu nie spowiada oraz nie prowadzi modlitw w II czwartek miesiąca.
 6. Dziś zbieramy do puszek ofiary na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.
 7. Msza Święta za mieszkańców ulic: Piotra Skargi, Kopernika i Leśnej będzie w poniedziałek 17 czerwca o 18.00. Jest to intencja rodzin, które przyjęły wędrujący obraz pana Jezusa miłosiernego.
 8. Msza Święta na zakończenie roku szkolnego będzie we środę o 8.30. Zachęcamy dzieci i młodzież do spowiedzi, aby rozpocząć wakacje w jedności z Bogiem.
 9. Czciciele Św. Ojca Pio spotykają się 23.06 na Mszy o 18.00. Po Mszy ucałowanie relikwii i spotkanie formacyjne w domu Św. Józefa.
 10. Od poniedziałku 24 czerwca rozpoczynamy wakacyjny schemat Mszy Św. W dni powszednie Msze o 7.00 i 18.00; w niedziele 7.00; 8.45; 10.00; 11.30 /intencje wspólne/; 19.00
 11. Jest gorąco i na co dzień chodzimy lekko ubrani. Do kościoła jednak, na spotkanie z Panem Jezusem, trzeba się ubrać uroczyście i skromnie. Dziękujemy wszystkim, którzy rozumiejąc to dają dobry przykład. Odpowiedni strój jest znakiem żywej wiary i szacunku dla Boga i tajemnicy wiary, którą celebrujemy we Mszy Świętej. Więcej na tablicy ogłoszeń.
 12. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Karol Dąbkowski kaw z par tut. i Krystyna Maria Biel, panna z par Św. Jerzego w Zielonce.   Zap. II

Damian Kamil Koll, kaw.  i Małgorzata Wielgat, panna, oboje z par. tut. Zap. II

 

Piotr Naumczyk, kaw. i Justyna Zych, panna, oboje z par. tut. Zap. II

Łukasz Paweł Urbanaiak, kaw. z par św. Izydora w Markach i Katarzyna Aneta Białek, panna, z par tut. Zap. II

Jakub Al.-Saidi, kaw. zam. w Ząbkach i Marta Bagniuk, panna z par. tut. Zap. II

Michał Piotrowski, kaw. z par. Miłosierdzia Bożego w Ząbkach i Agnieszka Nawrocka, panna z par. tut. Zap. I

Sebastian Przemysław Niewęgłowski, kaw. z par. tut. i Julita Rosińska, panna z par. Podwyższenia Krzyża Św. w Warszawie, Zap. I

Mateusz Maria Błaszczyk, kaw. z par. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Woli Krysztoporskiej i Magdalena Małgorzata Wydryszek, panna z par. tut. Zap. I

Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto zaś wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.