IV Niedziela Wielkanocna
Wszystkie Ogłoszenia

4 Niedziela Wielkanocna – 11 maja 2019
1. Dziś o godz.16.00 w Parku Dębinki będzie spotkanie Ewangelizacyjne organizowane przez wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej. Przez cztery kolejne niedziele będzie głoszona Ewangelia według wołania Papieży, by wyjść na place i ulice z orędziem Dobrej Nowiny.
2. We czwartek obchodzimy Uroczystość Św. Andrzeja Boboli, Prezbitera i Męczennika. Patrona naszej Ojczyzny. Msze Św. o 6.30; 7,30, 10.00 i 18.00
3. Nabożeństwa Majowe są odprawiane w dni powszednie po Mszy wieczornej, a w niedziele o 17.15.
4. Katecheza Chrzcielna dla rodziców i chrzestnych będzie w niedziele 19.maja o 12.45 w Auli Św. Jana Pawła II. Przypominamy, że formalności związane ze chrztem załatwiamy dopiero po odbyciu katechezy. Rodzice, którzy nie są związani sakramentem małżeństwa, mimo że nie mają przeszkód, zobowiązani są przed chrztem dziecka do udziału w kilku spotkaniach katechetycznych z ks. proboszczem. Należy więc ze znacznym wyprzedzeniem planować chrzest dzieci.
5. Spotkanie grupy Apostolstwa dobrej Śmierci będzie we środę 15.05 o 19.00 w Domu Św. Józefa.
6. Msza Św. o błog. dla mieszkańców ul. Sienkiewicza i Chopina, będzie w piątek 24 maja o 18.00. Jest to intencja rodzin, które przyjęły wędrujący obraz Pana Jezusa Miłosiernego.
7. Spotkanie dla rodziców dzieci świętujących rocznicę I Komunii Św. będzie w tym tygodniu. Dla szk. nr 1 i SAT we czwartek 16.05; dla szk. Nr.2 w piątek 17.05. Obydwa spotkania o 19.00 w Auli Św. Jana Pawła II.
8. Spotkanie rodziców zainteresowanych ustaleniem terminu Komunii Św. w przyszłym roku będzie we wtorek 21 maja o 19.00 w Auli Św. Jana Pawła II.
9. W niedzielę za tydzień na Mszy o 10.00 dzieci ze szkoły nr 2 przystąpią do I Komunii Św. W związku z tym prosimy parafian, aby w miarę możliwości wybrali inną godzinę Mszy Św. dając w ten sposób miejsce dla gości z rodzin dzieci przystępujących do Komunii Św.
10. Dziękujemy za ofiary na nowe konfesjonały od Kółek Różańcowych i od indywidualnych ofiarodawców.
11. Dziś zbiórka ofiar do puszek na parafialny Caritas.
12. Starosta Wołomiński, P. Adam Lubiak zaprasza na piknik rodzinny w Chrzęsnem, 19 maja o 15.00 na terenie pałacu w Chrzęsnem oraz zachęca do ostrożności względem telefonicznych prób wyłudzania pieniędzy przez rzekomych krewnych lub policję. O takich wypadkach należy informować policję.
13. W niedzielę 19 maja po Mszy wieczornej będzie koncert orkiestry i chóru prywatnej Szkoły Muzycznej w Wołomina w cyklu Koncertów wiosennych. Szczegóły w tablicach ogłoszeń.
14. Wdzięczni Panu Bogu za życie i pracę Pana Józefa Gromali, zmarłego w 1995 r. organisty tutejszej Parafii, który był również wychowawcą młodzieży i nauczycielem muzyki, śpiewając przed laty w scholii dziecięcej i zespole młodzieżowym, dziś jako dorośli wychowankowie pragniemy śpiewem uczcić jego pamięć. Zapraszamy do udziału w Mszy św. 26 maja 2019r o godz. 13.00, a po Mszy na krótki koncert.
15. Zapraszamy na Wieczór Wspomnień o Ojcu Alojzym Dłużniewskim w niedzielę 26 maja po Mszy wieczornej do Auli Św. Jana Pawła II
16. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
Michał Piotr Maziejuk, kaw. i Patrycja Magdalena Więckowska, panna, oboje z par. tut. Zap. II
Krzysztof Bernard Pośrednik, kaw. z par Św. Trójcy w Ząbkach i Marta Maria Kwiatek, panna z par. tut. Zap. II
Adam Myśliwiec, kaw. z par. Podwyższenia Krzyża Św. w Dąbrówce i Partycja Gocal, panna z par. tut Zap. I
Piotr Płudowski, kaw. i Agnieszka Małgorzata Balcer, panna, oboje z par. tut. Zap. I
Mateusz Mroczek, kaw. z par Św. Wojciecha i Św. Stanisława w Poświętnem i Joanna Gasik, panna z par. tut. Zap. I
Adam Mateusz Dużyński, kaw. z par. tut. i Karolina Pietruk, panna z par. Św. Klemensa w Klembowie, Zap. I
Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto zaś wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.