III N. Wielkanocna
Wszystkie Ogłoszenia

3 Niedziela Wielkanocna – 5 maja 2019
1. We środę obchodzimy Uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Patrona naszej Ojczyzny. Msze Św. o 6.30; 7,30 i 18.00
2. Nabożeństwa Majowe będą odprawiane w dni powszednie po Mszy wieczornej, a w niedziele o 17.15.
3. Odwiedziny chorych – Ks.Kazimierz i Ks. Cezary w piątek – 10 maja.
4. Kandydaci do bierzmowania z I roku przygotowań mają spotkanie w poniedziałek o 19.00 w Auli Św. Jana Pawła II.
5. Wędrujący obraz Pana Jezusa miłosiernego nawiedza obecnie rodziny przy ul Staszica, Asnyka i Leśnej. Potem będzie nawiedzał rodziny przy ulicach w pobliżu kościoła.
6. W niedzielę za tydzień na Mszy o 10.00 dzieci ze szkoły nr 1 oraz SAT przystąpią do I Komunii Św. W związku z tym prosimy parafian, aby w miarę możliwości wybrali inną godzinę Mszy Św. dając w ten sposób miejsce dla gości z rodzin dzieci przystępujących do Komunii Św.
7. Wyjazd pielgrzymów do Gietrzwałdu w sobotę o 6,45 od Sióstr i o 7.00 z kościoła.
8. Mamy cztery nowe konfesjonały, które powinny ułatwić spowiedź słabiej słyszącym. Jeden z nich /bliżej kaplicy MB/ jest finansowany przez rodziny przyjmujące wędrujący obraz Pana Jezusa Miłosiernego oraz przez rodziców dzieci przystępujących do pierwszej Komunii Świętej. Drugi / po tej samej stronie bliżej drzwi / jest fundowany przez kółka Różańcowe. Pozostałe po przeciwnej stronie nie mają sponsorów. Zapraszamy osoby wdzięczne za przebaczenie grzechów do współfinansowania tego zakupu i dziękujemy indywidualnym ofiarodawcom, którzy wpłacają ofiary na konto parafialne lub przekazują je osobiście.
9. Dziś zbiórka ofiar do puszek na Radio Maryja. Msza w intencji radia i dzieł z nim związanych oraz za ofiarodawców jest w drugi poniedziałek miesiąca o 18.00.
10. Taca za tydzień na seminarium duchowne.
11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
Przemysław Wiśniewski, kaw. i Sylwia Aneta Kulbicka, panna, oboje z par. tut. Zap. II
Krzysztof Zbigniew Wroński, kaw. z par. tut. i Olga Karolina Grzelak, panna z par. NMP Wspomożycielki Wiernych w Stanisławowie Pierwszym. Zap. II
Michał Piotr Maziejuk, kaw. i Patrycja Magdalena Więckowska, panna, oboje z par. tut. Zap. I
Krzysztof Bernard Pośrednik, kaw. z par Św. Trójcy w Ząbkach i Marta Maria Kwiatek, panna z par. tut. Zap. I
Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto zaś wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.