Niedziela Miłosierdzia Bożego
Wszystkie Ogłoszenia

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 28 kwietnia 2019
1. Dziś o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia również w intencjach złożonych w wielką sobotę przed kościołem. Po Mszy wieczornej, w Auli Św. Jana Pawła II, spotkanie przy herbacie dla wszystkich, których poruszyła jakoś wielkosobotnia ewangelizacja przed kościołem.
2. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Św. Wojciecha. Msze Św. o 6.30; 7,30 ; 10.00 i 18.00
3. We środę rozpoczynamy nabożeństwa Majowe. Będą odprawiane w dni powszednie po Mszy wieczornej, a w niedziele o 17.15. 1 maja kancelaria będzie nieczynna.
4. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek, sobotę i niedzielę. We czwartek Msza o powołania kapłańskie i zakonne oraz o uświęcenie kapłanów o godz. 18.00. W Piątek Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze jak w niedzielę z wyjątkiem Mszy o 13, której nie będzie. Podczas każdej mszy ponowimy nasze oddanie się Matce Bożej. Majowe w tym dniu będzie o 17.15. Litanię do Serca Pana Jezusa odmówimy po Mszy wieczornej. Spowiedź podczas Mszy Św. O 21 Msza rozpoczynająca nocne czuwanie. Od 23 do 24 skrutacja Pisma Św. Odwiedziny chorych – Ks.Kazimierz i Ks. Cezary tydzień później – 10 maja. W sobotę bez zmian. Nabożeństwo Pierwszosobotnie po Mszy o 7.30.
5. Mamy cztery nowe konfesjonały, które powinny ułatwić spowiedź słabiej słyszącym. Jeden z nich /bliżej kaplicy MB/ jest finansowany przez rodziny przyjmujące wędrujący obraz Pana Jezusa Miłosiernego oraz przez rodziców dzieci przystępujących do pierwszej Komunii Świętej. Drugi / po tej samej stronie bliżej drzwi / jest fundowany przez kółka Różańcowe. Pozostałe po przeciwnej stronie nie mają sponsorów. Zapraszamy osoby wdzięczne za przebaczenie grzechów do współfinansowania tego zakupu i dziękujemy indywidualnym ofiarodawcom, którzy wpłacają ofiary na konto parafialne.
6. Ks. Mieczysław Stefaniuk organizuje pielgrzymkę do Gietrzwałdu w sobotę 11 maja. Uwaga zmiana godziny wyjazdu. Wyjazd od Sióstr o 6.45 a z kościoła o 7.00
7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
Krzysztof Jan Krasucki, wdowiec z par Św. Izydora w Markach i Marta Magdalena Plaskota, panna z par tut. Zap II
Tomasz Piotr Sześciórka, kaw, z par Św. Trójcy w Kobyłce i Klaudia Borczuch, panna z par. tut. Zap II
Mariusz Paweł Durdeń, i Sylwia Trzaska, w związku cywilnym, z par tut, Zap. II
Przemysław Wiśniewski, kaw. i Sylwia Aneta Kulbicka, panna, oboje z par. tut. Zap. I
Krzysztof Zbigniew Wroński, kaw. z par. tut. i Olga Karolina Grzelak, panna z par. NMP Wspomożycielki Wiernych w Stanisławowie Pierwszym. Zap. I
Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto zaś wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.