Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
Wszystkie Ogłoszenia

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 21 kwietnia 2019    

  1. Na początku pragniemy złożyć serdeczne podziękowania i gratulacje:- służbie liturgicznej za piękną posługę w czasie Triduum Paschalnego, młodzieży z ruchu Światło-Życie za dekorację grobu Pańskiego, Grupie pań za piękną dekorację kwiatową oraz wszystkim, którzy składali ofiary na kwiaty, szczególnie firmie Lumen za ofiarowane kwiaty, Scholi i Chórowi za ubogacenie liturgii pięknym śpiewem – Strażakom, Harcerzom i panom z Kościelnej Służby Porządkowej za wartę przy grobie Pańskim,- Organizatorom nocnej adoracji z piątku na sobotę za dyżury i zachętę do modlitwy,- zespołowi charytatywnemu za przeprowadzenie akcji rozdawania paczek świątecznych oraz wszystkim, którzy tak hojnie składali dary żywnościowe dla ubogich, braciom ze wspólnot Drogi Neokatechumenalnej za pomoc techniczną przy dekoracjach, dziękujemy również małżonkom z Kręgów Kościoła Domowego, którzy razem z innymi grupami i zespołami zainicjowali Ewangelizację przed kościołem w Wielką Sobotę. Niech Bóg wszystkim wynagrodzi swoim błogosławieństwem.
  2. Jutro Msze tak jak w niedzielę. Taca będzie przeznaczona na KUL. W najbliższy piątek z racji oktawy Wielkiejnocy można spożywać pokarmy mięsne. W niedzielę za tydzień Święto Miłosierdzia Bożego. O 15, w godzinie miłosierdzia odmówimy Koronkę. Taca w tym dniu jest przeznaczona na dzieła charytatywne w naszej diecezji. Nowennę do Miłosierdzia Bożego będziemy odprawiali po mszy wieczornej.
  3. Marcin rozpocznie posługę egzorcysty dopiero po Niedzieli Miłosierdzia.
  4. Mamy cztery nowe konfesjonały, które powinny ułatwić spowiedź słabiej słyszącym. Jeden z nich /bliżej kaplicy MB/ jest finansowany przez rodziny przyjmujące wędrujący obraz Pana Jezusa Miłosiernego oraz przez rodziców dzieci przystępujących do pierwszej Komunii Świętej. Drugi / po tej samej stronie bliżej drzwi / jest fundowany przez kółka Różańcowe. Pozostałe po przeciwnej stronie nie mają sponsorów. Zapraszamy osoby wdzięczne za przebaczenie grzechów do współfinansowania tego zakupu. Przypominamy, że tempo realizacji zamierzonych remontów i zakupów zależy od naszej ofiarności. Dziękujemy wszystkim, którzy rozumiejąc to, angażują się według możliwości.
  5. Mieczysław Stefaniuk organizuje pielgrzymkę do Gietrzwałdu w sobotę 11 maja. Wyjazd od Sióstr o 7.45 a z kościoła o 8.00 Zapisy u Ks. Mieczysława i w zakrystii. Koszt 60 zł.
  6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Łukasz Jan Brzeziński, kaw z par Św. Jana i Pawła w Warszawie i Magdalena Karpińska, panna z par. Św. Antoniego w Sarnowie. Zap. II

Ernest Henryk Przestrzelski, kaw z par Św. Leona Wielkiego w Gołdapi i Justyna Kozłowska, panna z par. tut. Zap. II

Krzysztof Jan Krasucki, wdowiec z par Św. Izydora w Markach i Marta Magdalena Plaskota, panna z par tut. Zap I

Tomasz Piotr Sześciórka, kaw, z par Św. Trójcy w Kobyłce i Klaudia Borczuch, panna z par. tut. Zap I

Marcin Adam Sałaciński, kaw. i Klaudia Beata Rządkowska, panna, oboje z par tut. Zap. I

Mariusz Paweł Durdeń, i Sylwia Trzaska, w związku cywilnym, z par tut, Zap. I

Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto zaś wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.