V N. Wielkiego Postu.
Wszystkie Ogłoszenia

5 Niedziela Wielkiego Postu– 7 kwietnia 2019
1. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej rozpoczynająca Wielki Tydzień – najważniejsze dni w ciągu roku. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej. Liturgię w tym dniu rozpoczynamy przed kościołem.
2. Na Zmartwychwstanie Pańskie pragniemy udekorować naszą świątynię kwiatami tak pięknie, jak w żadnym innym dniu. Zapraszamy chętnych do pracy przy dekoracjach kwiatowych w Wielki Piątek od 9.00. Prosimy chętnych do tej posługi o wpisanie się na listę w zakrystii. Mamy nadzieję, że jak w latach ubiegłych, nie zabraknie rąk do tej pięknej i radosnej służby.
3. Trwa wielkopostna zbiórka żywności dla najuboższych. Kosze są przy ołtarzu Męczenników Podlaskich. Dziękujemy za złożone dary.
4. Młodzież oazowa z ruchu Światło-Życie rozprowadza przed kościołem palemki oraz karty świąteczne. Dochód jest przeznaczony na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych młodzieży.
5. Okazja do spowiedzi przed świętami będzie we wtorek 16 kwietnia podczas Liturgii Pokutnej o godz. 19.00.
6. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na Radio Maryja. Msza w intencji Radia oraz za ofiarodawców jest w drugi poniedziałek miesiąca o 18.00
7. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania z pierwszego roku przygotowań ma spotkanie w poniedziałek 8 kwietnia o 19.00 w Auli Św. JP II.
8. Spotkanie grupy Apostolstwa dobrej Śmierci we wtorek o 19.00 w domu Św, Józefa.
9. Nabożeństwo Pokutne dla dzieci przygotowujących się do Komunii Świętej będzie we środę 10. 04. o 19.00 w kościele.
10. We czwartek 11 kwietnia spotkanie wyjazdowe Warszawsko-Praskiej Akademii Wiary na UKSW ul. Dewajtis 5. O 16.30 w Sali Muzycznej wykład ks. prof. Józefa Naumowicza: „Wielkanoc w tradycji starochrześcijańskiej” i o 18.00 w Auli Jana Pawła II koncert wielkopostny. Jedziemy autokarem. Wyjazd o15.00 z kościoła. Zapisy w zakrystii.
11. Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta będzie w piątek bezpośrednio po Mszy wieczornej. Przejdziemy ulicami Piastowską, Kolejową, Kopernika, Chopina i Mickiewicza. Zakończenie nabożeństwa będzie przy krzyżu jubileuszowym na Skwerze Św. Matki Teresy z Kalkuty. Można wziąć ze sobą świece z lampionami.
12. Katecheza Chrzcielna dla rodziców i chrzestnych będzie w kwietniu wyjątkowo dziś
/ ze względu na święta wielkanocne/ o 12.45 w auli św. Jana Pawła II.
13. W sklepiku parafialnym są małe paschały na stół wielkanocny oraz ciekawe książki religijne. Z nowości polecamy poradnik i modlitewnik dla chorych oraz rachunek sumienia.
14. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
Piotr Bogdański, kaw. i Eliza Weronika Nowakowska, panna, oboje z par. tut. Zap. II
Adrian Skłodowski, kaw, z par tut. i Krystyna Wróblewska, panna z par. Św. Wojciecha w Kołobrzegu. Zap. II
Jan Jałosiński, kaw z par Narodzenia NMP w Komorowie i Aleksandra Brzezińska, panna z par tut. Zap. I
Daniel Jerzy Sadowski, kaw i Olga Krawczyk, panna, oboje z par. tut. Zap. I
Piotr Gołębiewski, kaw z par. NMP Królowej w Józefowie k. Legionowa i Kinga Pastewka, panna z par. tut. Zap I
Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto zaś wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.