III N. Wielkiego Postu
Wszystkie Ogłoszenia

3 Niedziela Wielkiego Postu– 24 marca 2019
1. W poniedziałek 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu jest obchodzony Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy Św. o godz. 18,00 złożymy – kolejne w naszej Parafii przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na stolikach, przy wyjściu z kościoła, znajdują się materiały pomocne w przygotowaniu się do przyrzeczenia i praktykowania go przez 9 miesięcy. Tego dnia również przeżywamy 27 rocznicę erygowania naszej diecezji. Na Mszy wieczornej dokonamy aktu zawierzenia naszej diecezji Bożemu Miłosierdziu oraz odśpiewamy dziękczynne Te Deum.
2. Dziś /24 marca/ rozpoczyna się w naszej parafii Jerycho Różańcowe. Zachęcamy do udziału w tej szczególnej modlitwie. Intencje i program są na tablicy ogłoszeń.
3. Rozpoczęliśmy wielkopostną zbiórkę żywności dla najuboższych. Kosze są przy ołtarzu Męczenników Podlaskich. Dziękujemy za złożone dary.
4. Małżeństwa pragnące umocnić więź miłości w Chrystusie zapraszamy do Kręgu Domowego Kościoła. Szczegóły u Ks. Pawła Jagły.
5. Katecheza dla rodziców dzieci przygotowujących się do Komunii Świętej będzie we środę o 19.00 w Auli św. Jana Pawła II.
6. Za tydzień w naszej parafii będą gościły Siostry Benedyktynki Klauzurowe z Drohiczyna i będą kwestowały na potrzeby klasztoru. Poprzez pomoc siostrom wchodzimy w krąg osób ogarnianych codzienną modlitwą sióstr, które poświęcają całe życie służbie Bogu i bliźnim przez modlitwę.
7. Na naszym cmentarzu pojawiają się kartki z prośbą o kontakt z kancelarią. Zarząd cmentarza nie ma nic wspólnego z tymi kartkami i nie bierze odpowiedzialności za treść tych ogłoszeń. Informacje zarządu cmentarza, którym jest nasza parafia, są zawsze opatrzone pieczęcią parafialną i podpisem ks. Proboszcza. Przy okazji przypominamy o szacunku dla tego miejsca. Zachowujemy ciszę, nie wprowadzamy psów i nie palimy papierosów.
8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
Maciej Rynkowski, kaw z par. św. Wawrzyńca w Warszawie i Katarzyna Piszcz, panna par.tut.. Zap. II
Sławomir Koc, kaw i Paula Estera Kiełek, panna , oboje z par tut. Zap II
Piotr Królikowski, i Paulina Wiktoria Królikowska zd. Rogowska, w związku cyw., oboje z par. tut. Zap.II
Mariusz Krzysztof Bełzowski i Monika Teresa Bełzowska zd. Jurczak, w związku cyw., oboje z par. tut. Zap. II
Paweł Dawidczyk, kaw. i Olga Helwich, panna , oboje z par. tut. Zap. I
Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto zaś wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.