II N. Wielkigo Postu
Wszystkie Ogłoszenia

2 Niedziela Wielkiego Postu– 17 marca 2019
1. We wtorek uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze Św. o godz:6.30; 7,30; 10.00 i 18.00
2. Rozpoczęliśmy wielkopostną zbiórkę żywności dla najuboższych. Kosze są przy ołtarzu Męczenników Podlaskich.
3. Piątek Droga krzyżowa 17,15 dla dzieci o 18.40 dla dorosłych i o 19.30 dla młodzieży. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o 17.15
4. W związku z planami wprowadzania do szkół warszawskich agitatorów deprawacji dzieci i młodzieży odbędzie się w Warszawie protest rodziców. Szczegóły na plakacie.
5. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 25 marca, jest obchodzony Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy Św. o godz. 18,00 złożymy – kolejne w naszej Parafii (składane od 1997 r.) – przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na stolikach, przy wyjściu z kościoła, znajdują się materiały pomocne w przygotowaniu się do przyrzeczenia i w praktykowaniu tej formy apostolstwa służby życiu. Szczególnie polecamy bardzo ciekawą gazetkę „Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego”, w której znajdziemy tekst przyrzeczeń (s. 3) i tekst codziennej modlitwy (s.4), odmawianej przez 9 miesięcy wraz z dziesiątką różańca.
6. W sobotę dnia 23 marca 2019 r. o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. oraz uszanowanie św. Ojca Pio w jego relikwiach. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w domu katechetycznym.
7. W niedzielę 24 rozpoczyna się w naszej parafii Jerycho Różańcowe. Zachęcamy do udziału w tej szczególnej modlitwie. Intencje i program są na tablicy ogłoszeń.
8. Dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii św. jadą w najbliższą niedzielę na Jasną Górę. Wracają w poniedziałek. Jest jeszcze parę wolnych miejsc w autokarze. Zapisy u ks. Proboszcza.
9. Małżeństwa pragnące umocnić więź miłości w Chrystusie zapraszamy do Kręgu Domowego Kościoła. Szczegóły u Ks. Pawła Jagły.
10. Kandydaci do Bierzmowania z pierwszego roku przygotowań mają spotkanie w poniedziałek 18.03 o 19.00 w kościele.
11. Od środy 20.03, w kościele Św. Feliksa z Kantalicjo w Marysinie Wawerskim, będzie uroczyste wyznanie wiary braci i sióstr ze wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej. Terminy poszczególnych liturgii są na plakacie w tablicy ogłoszeń.
12. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na dzieło misyjne Ad gentes.
13. Ośrodek Kultury zaprasza na spotkanie z podróżnikiem poruszającym się na wózku inwalidzkim, Michałem Worochem, laureatem nagrody „Wyczyn Roku”, który przemierzył obie Ameryki. Spotkanie dzisiaj o godz. 16.00 w Sali Widowiskowej OKiS.
14. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
Maciej Rynkowski, kaw z par. św. Wawrzyńca w Warszawie i Katarzyna Piszcz, panna par.tut.. Zap. I
Sławomir Koc, kaw i Paula Estera Kiełek, panna , oboje z par tut. Zap I
Piotr Królikowski, i Paulina Wiktoria Królikowska zd. Rogowska, w związku cyw., oboje z par. tut. Zap. I
Mariusz Krzysztof Bełzowski i Monika Teresa Bełzowska zd. Jurczak, w związku cyw., oboje z par. tut. Zap. I
Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto zaś wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.