I N. Wielkiego Postu
Wszystkie Ogłoszenia

1 Niedziela Wielkiego Postu– 10 marca 2019

  1. Msza za mieszkańców ulic Chopina i Zapolskiej będzie w piątek 15 marca o 18.00. Jest to intencja rodzin, które przyjęły pielgrzymujący obraz pana Jezusa Miłosiernego.
  2. Na tablicy ogłoszeń jest wywieszony komunikat biskupów Warszawskich w sprawie karty LGBT podpisanej przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego.
  3. Nasz parafianin, kleryk Filip Zgódka, został wczoraj przyjęty do posługi akolity. Może w razie potrzeby pomagać w rozdzielaniu Ciała Pana Jezusa. Cieszymy się razem z filipem i polecamy modlitwie parafian dalszą jego drogę do kapłaństwa.  
  4. Rozpoczynamy wielkopostną zbiórkę żywności dla najuboższych. Kosze są przy ołtarzu Męczenników Podlaskich.
  5. Piątek Droga krzyżowa 17,15 dla dzieci o 18.40 dla dorosłych i o 19.30 dla młodzieży. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o 17.15
  6. W związku z planami wprowadzania do szkół warszawskich agitatorów deprawacji dzieci i młodzieży zachęcamy rodziców, których dzieci uczą się w Warszawie, do składania w szkołach deklaracji sprzeciwiających się szkodliwej indoktrynacji. Gotowe deklaracje są na stolikach z prasą katolicką. Na tablicy ogłoszeń jest wywieszony komunikat biskupów Warszawskich w tej sprawie.
  7. Spotkanie Rady Parafialnej i przedstawicieli wszystkich grup i zespołów parafialnych będzie w najbliższy piątek o 20.00 w Auli Św. Jana Pawła II.
  8. Grupa Modlitwy Głębi zaprasza na cotygodniowe spotkania modlitewne we środy o 19.00 w Sali w podziemiach domu katechetycznego. Więcej na tablicy ogłoszeń.
  9. Zachęcamy do lektury książek katolickich. Nowy wpis w tel.
  10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Artur Perzanowski, kaw. z par. Św. Leonarda w Chociszewie i Paulina Caban,                                                                                 panna z par. tut. Zap. II

Konrad Piotr Wrzesień, kaw. z par Wniebowzięcia NMP w Warszawie i Klaudia Dorota Stodolska, panna z par tut. Zap II

Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto zaś wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.                                                                                                            Plan rekolekcji:

Niedziela – Msze według stałego porządku

Poniedziałek – Msza Święta z nauką 7.30, 10.00, 18.00, /w tym dniu nie spowiadamy/. O 20.00 nabożeństwo ewangelizacyjne dla młodych.

Wtorek – Dzień Pojednania. Liturgie Pokutne 8.00, 10.00, 16.00, 18.00  i 20.00. /Po liturgii możliwość Komunii Św./ Msze św. w tym dniu o 6.30, 7.00 Podczas Mszy nie ma nauk.

Środa – Msze Święte na zakończenie rekolekcji 7.30,10.00, 18.00, 20.00 Taca w tym dniu przeznaczona jest dla rekolekcjonisty.