VIII N. Zwykła

8 Niedziela Zwykła – 3 marca 2019
1. W tym tygodniu przeżywamy rozpoczęcie Wielkiego Postu obrzędem posypania głów popiołem we środę. W tym dniu obowiązuje post ścisły /bez mięsa, jeden posiłek do syta/. Msze św. o godz.. 6,30; 7,30; 10,00; 16,30; 18,00 i 20,00. Kancelaria jest w tym dniu nieczynna.
2. Msza o powołania kapłańskie i zakonne oraz o uświęcenie kapłanów we czwartek o 18.00
3. Piątek Droga krzyżowa 17,15 dla dzieci o 18.40 dla dorosłych i o 19.30 dla młodzieży. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o 17.15
4. Msza w intencji Ks. Proboszcza z okazji imienin w poniedziałek o 18.00.
5. Pani Bożena Smoderek, bardzo dziękuje za rekordową zbiórkę krwi, prawie 32 litry. Niech Bóg wynagrodzi swym błogosławieństwem wszystkim ofiarodawcom.
6. Kandydatów do służby ministranckiej zapraszamy na spotkania w soboty o 10.30 do sali ministranckiej w domu katechetycznym.
7. W związku z planami wprowadzania do szkół warszawskich agitatorów deprawacji dzieci i młodzieży zachęcamy rodziców, których dzieci uczą się w Warszawie, do składania w szkołach deklaracji sprzeciwiających się szkodliwej indoktrynacji. Gotowe deklaracje są na stolikach z prasą katolicką.
8. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się za tydzień 10 marca i potrwają do środy 13. Plan rekolekcji jest w gablocie.
9. Zachęcamy do lektury książek katolickich. W naszym sklepiku mamy ciekawe książki o ks. Dolindo, o św. Augustynie oraz wiele książek dla dzieci. Chcemy, aby w sklepiku był punkt darowanej książki. Książki o tematyce religijnej, które chcemy oddać przynosimy do sklepiku. Odwiedzający nasz sklepik będą mogli sobie zawsze coś wybrać gratisowo z tych darowanych książek.
10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
Artur Perzanowski, kaw. z par. Św. Leonarda w Chociszewie i Paulina Caban, panna z par. tut. Zap. I
Konrad Piotr Wrzesień, kaw. z par Wniebowzięcia NMP w Warszawie i Klaudia Dorota Stodolska, panna z par tut. Zap I
Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto zaś wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.

Plan rekolekcji:
Niedziela – Msze według stałego porządku

Poniedziałek – Msza Święta z nauką 7.30, 10.00, 18.00, /w tym dniu nie spowiadamy/. O 20.00 nabożeństwo ewangelizacyjne dla młodych.

Wtorek – Dzień Pojednania. Liturgie Pokutne 8.00, 10.00, 16.00, 18.00 i 20.00. /Po liturgii możliwość Komunii Św./ Msze św. w tym dniu o 6.30, 7.00 Podczas Mszy nie ma nauk.

Środa – Msze Święte na zakończenie rekolekcji 7.30,10.00, 18.00, 20.00 Taca w tym dniu przeznaczona jest dla rekolekcjonisty.