Niedziela Chrztu Pańskiego
Wszystkie Ogłoszenia

Chrzest Pański – 13.01.2019
3 Niedziela po Narodzeniu Pańskim
1. Siostry Dominikanki wraz z kolędnikami misyjnymi, serdecznie dziękują za ofiarne i życzliwe ich przyjmowanie. Zebraliśmy dla dzieci z Burundi i Rwandy 4320 zł. Pieniądze będą przekazane do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.
2. Wędrujący obraz Pana Jezusa Miłosiernego jest obecnie na ul. Kołłątaja, potem będzie na ul. Mickiewicza i Sienkiewicza. Ofiary składane przez przyjmujących obraz, jako wyraz wdzięczności za otrzymane łaski, są przeznaczone na nowy konfesjonał zamykany.
3. Msza w intencji Ojczyzny będzie we środę o 18.00. Po mszy krótka adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. O 17 będzie różaniec za Ojczyznę prowadzony przez braci z Kościelnej Służby Porządkowej Totus Tuus.
4. Spotkanie grupy Apostolstwa Dobrej Śmierci będzie we środę po Mszy wieczornej w domu Św. Józefa.
5. Biblioteka parafialna proponuje ciekawe i wartościowe zagospodarowanie długich zimowych wieczorów lekturą książek z zakresu: literatury pięknej – klasyki polskiej i obcej beletrystyki, bogatego zasobu żywotów świętych, życia i nauczania św. Jana Pawła II, książek religijnych pomocnych w poznawaniu i pogłębianiu rozumienia naszej wiary, a także książek popularnonaukowych z zakresu historii, kultury, przyrody i t. p. Oferujemy też książki z zakresu wychowania religijnego dzieci i życia rodziny. Biblioteka zaprasza w niedziele od 11,00 do 13,00 oraz w czwartki od 16,00 do 17,00.
6. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na parafialną Caritas.
7. Bardzo prosimy o kontakt z osobą, która zamówiła Mszę gregoriańską za śp. Pawła Karczmarczyka.
8. Katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych we środę o 19.00.
9. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w niedzielę za tydzień o 12.45 w Auli św. JPII
10. Ks. Marcin w dniach wizyty duszpasterskiej nie będzie spowiadał po południu, z wyjątkiem drugiego czwartku miesiąca, kiedy jest Msza o uzdrowienie.
11. Kancelaria w czasie trwania kolędy będzie nieczynna w poniedziałek i środę po południu. Pozostałe terminy bez zmian.
12. Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:
14 stycznia poniedziałek – Moniuszki, Prusa, Ogrodowa, Nauczycielska 2
15 stycznia wtorek – Staszica, Asnyka, Tuwima
16 stycznia środa – Piastowska, Różana, Bartnika,
17 stycznia czwartek – Chopina, Kopernika, Kochanowskiego, Bajkowskiego, Janikowskiego,
18 stycznia piątek – Jagiellońska, Mazowiecka, Wyszyńskiego
19 stycznia sobota – Sienkiewicza, Szkolna, Fredry, Niecała

W przyszłym tygodniu:
21 stycznia poniedziałek – Zapolskiej, Mickiewicza
22 stycznia wtorek – Kołłątaja, Żwirki i Wigury, Słowackiego, Mostowa
23 stycznia środa – Literacka, Długosza, Kraszewskiego, Kosynierów, Łukasińskiego
24 stycznia czwartek – Kilińskiego, Rencistów, Południowa
25 stycznia piątek – Dziennikarska, Słoneczna, Północna, Turowska
26 stycznia sobota – Kolejowa, Leśna, Skargi, Wschodnia
Przychodzimy do waszych domów z Bożym błogosławieństwem i słowem budzącym wiarę. Będziemy mieli również prezent dla każdej rodziny. Owoce tego krótkiego spotkania zależą w znacznej mierze od waszego zaangażowania. Dlatego zachęcamy do obecności całą rodzinę. Warto przesunąć lub odłożyć inne zajęcia, by spotkać się z Jezusem, który przychodzi z nami. Jeśli komuś nie odpowiada termin proponowany, można umówić się indywidualnie na inny termin. Ofiary, które zechcecie złożyć przy tej okazji będą przeznaczone na realizację planów, o których można przeczytać w liście od ks. Proboszcza dołączonym do opłatków. Wizytę rozpoczynamy o 16.30 a w soboty o 9.00 od pierwszych numerów domów, chyba, że ogłosimy inaczej. Na wizytę przygotowujemy: Pismo Święte, krzyż, płonące świece, wodę święconą oraz zeszyty z katechezy dzieci i młodzieży.