Uroczystość Objawienia Pańskiego
Wszystkie Ogłoszenia

Obrzędy Trzech Króli w domu.

Objawienie Pańskie – – 6.01.2019
2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim
1. Jak co roku, dziś domy naszej parafii odwiedzą kolędnicy misyjni. W tym roku dzieci będą zbierać ofiary dla swoich rówieśników z Afryki. Ucieszą się także z ofiarowywanych im słodyczy. Kolędowanie będzie w godz. 15.00 – 18.00 na następujących ulicach: Sienkiewicza, Staszica, Skorupki, Chopina, Mickiewicza, Kołłątaja, Zapolskiej, Mareckiej, Nadrzecznej, Żabiej, Obrońców Westerplatte i Młodzieżowej. Już teraz dziękujemy za życzliwe przyjmowanie kolędników misyjnych.
2. Msza Święta w intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci będzie dziś/niedziela/ o 13.00. Po Mszy spotkanie opłatkowe w Domu Św. Józefa
3. Spotkanie opłatkowe Akcji Katolickiej w poniedziałek 7. 01. po Mszy wieczornej.
4. Msza za śp. Ks. Bolesława Jagiełłowicza, pierwszego proboszcza naszej parafii, będzie we czwartek 10.01 o 18.00. Po Mszy złożenie kwiatów przy tablicy pamiątkowej w przedsionku kościoła.
5. Wędrujący obraz Pana Jezusa Miłosiernego jest obecnie na ul. Kołłątaja, potem będzie na ul. Mickiewicza i Sienkiewicza. Ofiary składane przez przyjmujących obraz, jako wyraz wdzięczności za otrzymane łaski, są przeznaczone na nowy konfesjonał zamykany.
6. Biblioteka parafialna proponuje ciekawe i wartościowe zagospodarowanie długich zimowych wieczorów lekturą książek z zakresu: literatury pięknej – klasyki polskiej i obcej beletrystyki, bogatego zasobu żywotów świętych, życia i nauczania św. Jana Pawła II, książek religijnych pomocnych w poznawaniu i pogłębianiu rozumienia naszej wiary, a także książek popularnonaukowych z zakresu historii, kultury, przyrody i t. p. Oferujemy też książki z zakresu wychowania religijnego dzieci i życia rodziny. Biblioteka zaprasza w niedziele od 11,00 do 13,00 oraz w czwartki od 16,00 do 17,00.
7. Małżeństwa z Ruchu Szensztackiego zapraszają serdecznie małżonków pragnących inwestować w swoje życie małżeńskie i rodzinne na fundamencie wiary i z pomocą Maryi, na spotkanie dla rodzin w sobotę 12 stycznia 2019 r., godz.16:00 w salce przy parafii.
8. Spotkanie starszej młodzieży we środę o 19.00 w domu Św. Józefa.
9. Katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych we środę o 19.00.
10. Spotkanie opłatkowe Kół Różańcowych Rodziców będzie w niedzielę za tydzień po Mszy o 13.00 w domu Św. Józefa.
11. Ks. Marcin w dniach wizyty duszpasterskiej nie będzie spowiadał po południu, z wyjątkiem drugiego czwartku miesiąca, kiedy jest Msza o uzdrowienie.
12. Kancelaria w czasie trwania kolędy będzie nieczynna w poniedziałek i środę po południu. Pozostałe terminy bez zmian.
13. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na Radio Maryja. Za tydzień na parafialną caritas.

14. Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:
7 stycznia poniedziałek – Osiedle Wolności bl. 14, 12, 16, 17,
8 stycznia wtorek – Osiedle Wolności bl. 13, 15, Korczaka
9 stycznia środa – Osiedle Wolności bl. 23, 23a, 24a
10 stycznia czwartek – Osiedle Wolności bl. 11, 11a, Inżynierska, Powstańców 32
11 stycznia piątek – Przemysłowa 4 i 4a, Osiedle Wolności bl. 24
12 stycznia sobota – Uwaga zmiana! Ossowska
W przyszłym tygodniu:
14 stycznia poniedziałek – Moniuszki, Prusa, Ogrodowa, Nauczycielska 2
15 stycznia wtorek – Staszica, Asnyka, Tuwima
16 stycznia środa – Piastowska, Różana, Bartnika,
17 stycznia czwartek – Chopina, Kopernika, Kochanowskiego, Bajkowskiego, Janikowskiego,
18 stycznia piątek – Jagiellońska, Mazowiecka, Wyszyńskiego
19 stycznia sobota – Sienkiewicza, Szkolna, Fredry, Niecała
Przychodzimy do waszych domów z Bożym błogosławieństwem i słowem budzącym wiarę. Będziemy mieli również prezent dla każdej rodziny. Owoce tego krótkiego spotkania zależą w znacznej mierze od waszego zaangażowania. Dlatego zachęcamy do obecności całą rodzinę. Warto przesunąć lub odłożyć inne zajęcia, by spotkać się z Jezusem, który przychodzi z nami. Jeśli komuś nie odpowiada termin proponowany, można umówić się indywidualnie na inny termin. Ofiary, które zechcecie złożyć przy tej okazji będą przeznaczone na realizację planów, o których można przeczytać w liście od ks. Proboszcza dołączonym do opłatków. Wizytę rozpoczynamy o 16.30 a w soboty o 9.00 od pierwszych numerów domów, chyba, że ogłosimy inaczej. Na wizytę przygotowujemy: Pismo Święte, krzyż, płonące świece, wodę święconą oraz zeszyty z katechezy dzieci i młodzieży.