Niedziela Świętej Rodziny
Wszystkie Ogłoszenia

Niedziela Świętej Rodziny – 30.12.2018
1. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnego kolędowania dziś o godz. 16.00 w Auli Św. Jana Pawła II.
2. Jutro Msza na zakończenie starego roku o 18.00. Po Mszy nabożeństwo dziękczynno -przebłagalne.
3. 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Św. jak w niedzielę.
4. Pierwszy czwartek miesiąca – Msza o powołania kapłańskie i zakonne oraz o uświęcenie kapłanów o godz. 18.00
5. Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od 6.15 rano i po południu od 16.30 /pierwszeństwo mają dzieci, dla których jest Msza o 17.00/. Odwiedziny chorych bez zmian. O 21.00 Msza rozpoczynająca nocne czuwanie. Od godz. 23 do 24 skrutacja Pisma Świętego.
6. Pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy o 7.30.
7. W niedzielę 6 stycznia obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego. Taca w tym dniu jest przeznaczona na misje. Ponieważ jest to pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy o 10 nabożeństwo adoracyjne oraz spotkanie Kościelnej Służby Porządkowej Totus Tuus w Domu Św. Józefa.
8. Jak co roku, 6 stycznia domy naszej parafii odwiedzą kolędnicy misyjni. W tym roku dzieci będą zbierać ofiary dla swoich rówieśników z Afryki. Ucieszą się także z ofiarowywanych im słodyczy. Kolędowanie będzie w godz. 15.00 – 18.00 na następujących ulicach: Sienkiewicza, Staszica, Kołłątaja, Zapolskiej, Mareckiej, Nadrzecznej, Żabiej, Obrońców Westerplatte i Młodzieżowej. Już teraz dziękujemy za życzliwe przyjmowanie kolędników misyjnych.
9. Msza Święta w intencji członków Apostolstwa dobrej śmierci będzie 6 stycznia o 13.00. Po Mszy spotkanie opłatkowe w Domu Św. Józefa
10. Są jeszcze miejsca na zimowisko dla starszych dzieci i młodzieży z naszej parafii w Poroninie w dniach od 2 do 8 lutego przyszłego roku. Zgłoszenia u Ks. Pawła.
11. Od nowego roku Msza łacińska w dawnym rycie rzymskim będzie o godz. 15.00
12. 4 stycznia w hali Torwar w Warszawie odbędzie się koncert kolęd z różnych stron świata p.t. „Betlejem w Polsce”. Szczegóły na plakacie.
13. Ks. Marcin w dniach wizyty duszpasterskiej nie będzie spowiadał po południu, z wyjątkiem drugiego czwartku miesiąca, kiedy jest Msza o uzdrowienie.
14. Kancelaria w czasie trwania kolędy będzie nieczynna w poniedziałek i środę po południu. Pozostałe terminy bez zmian.
15. Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:
2 stycznia, środa – Wolności 2 bl. 8,9,10,10a, Woronieckiego, Januszewicza, Orwida 3 stycznia, czwartek – Wolności 2 bl. 22, 11, 11a, Szymańskiego
5 stycznia sobota – Krasińskiego, Zaułek, Mała,
Po 10.00 Jagiełłowicza i Pogonowskiego; Po 12.00 Cicha, Polna i Kwiatowa

W przyszłym tygodniu:

7 stycznia poniedziałek – Wolności 2 bl. 14, 12, 16, 17,
8 stycznia wtorek – Wolności 2 bl. 13, 15, Korczaka
9 stycznia środa – Wolności 2 bl. 23, 23a, 24a
10 stycznia czwartek – Wolności 11, 11a, Inżynierska, Powstańców 32
11 stycznia piątek – Przemysłowa 4 i 4a, Wolności 2 bl. 24
12 stycznia sobota – Kolejowa, Leśna, Skargi, Wschodnia
Przychodzimy do waszych domów z Bożym błogosławieństwem i słowem budzącym wiarę. Będziemy mieli również prezent dla każdej rodziny. Owoce tego krótkiego spotkania zależą w znacznej mierze od waszego zaangażowania. Dlatego zachęcamy do obecności całą rodzinę. Warto przesunąć lub odłożyć inne zajęcia, by spotkać się z Jezusem, który przychodzi z nami. Jeśli komuś nie odpowiada termin proponowany, można umówić się indywidualnie na inny termin. Ofiary, które zechcecie złożyć przy tej okazji będą przeznaczone na realizację planów, o których można przeczytać w liście od ks. Proboszcza dołączonym do opłatków. Wizytę rozpoczynamy o 16.30 a w soboty o 9.00 od pierwszych numerów domów, chyba, że ogłosimy inaczej. Na wizytę przygotowujemy: Pismo Święte, krzyż, płonące świece, wodę święconą oraz zeszyty z katechezy dzieci i młodzieży.