II N. Adwentu.
Wszystkie Ogłoszenia
 1. Zapraszamy na Roraty o 6.30. Po roratach od poniedziałku do piątku będzie śniadanie dla dzieci w domu Św. Józefa. Dziękujemy osobom, które przychodzą wcześniej, aby przygotować śniadanie. Można do nich dołączyć.
 2. Pragniemy udekorować choinki w kościele złotymi bombkami i aniołkami z włóczki. Można przynosić takie ozdoby do zakrystii. Pierwsze ozdoby już są. Dziękujemy. Potrzebne będą dwie duże choinki do kościoła. Prosimy o informację, gdyby ktoś wycinał takowe. 
 3. Zbieramy żywność na paczki świąteczne dla ubogich w naszej parafii, kosze są ustawione przy ołtarzu Błogosławionych Męczenników Podlaskich.
 4. W tym tygodniu od czwartku organista, Pan Robert, z małżonką będą kontynuować roznoszenie opłatków w domach przy ulicach: Ossowskiej, Zielone Łąki i wszystkich do nich przyległych. Do opłatków są dołączone życzenia świąteczne od wszystkich księży oraz list od ks. Proboszcza o ważnych sprawach naszej parafii. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na ogrzewanie naszej świątyni.
 5. Kandydaci do bierzmowania z pierwszego roku przygotowań mają spotkanie w najbliższy poniedziałek o 19.00 w kościele. Natomiast kandydaci z drugiego roku przygotowań mają spotkanie w piątek 14.12 o 19 również w kościele.
 6. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych będzie za tydzień o 12.45 w Auli św. JP II.
 7. Marcin w dniach wizyty duszpasterskiej nie będzie spowiadał po południu, z wyjątkiem drugiego czwartku miesiąca, kiedy jest Msza o uzdrowienie.
 8. Kancelaria w tym oraz w przyszłym tygodniu będzie nieczynna w poniedziałek i środę po południu. Pozostałe terminy bez zmian.
 9. Paweł Jagła razem z duszpasterzami parafii Św. Patryka w Warszawie, organizuje zimowisko dla starszych dzieci i młodzieży z naszej parafii w Poroninie w dniach od 2 do 8 lutego przyszłego roku. Zgłoszenia u Ks. Pawła do 16 grudnia.
 10. Zapraszamy seniorów i nie tylko, na spotkanie w starym kinie, w poniedziałek 10 12 o godz. 10.00 w Auli Św. JP II. Po projekcji filmu p.t. „Manewry miłosne” będzie okazja do rozmowy przy herbatce.
 11. Spotkanie starszej młodzieży i studentów we środę o 19.00 w kościele.
 12. Wigilijne Świece Caritas są dostępne w odnowionym pomieszczeniu sklepiku parafialnego. Zachęcamy do lektury Naszego Dziennika. Dziś mamy egzemplarz promocyjny.
 13. Zapraszamy do modlitwy jutrznią przez cały Adwent od poniedziałku do piątku o godz. 5.30 w dolnym kościele.
 14. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na parafialną Caritas oraz na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
 15. Porządek wizyty duszpasterskiej:

– poniedziałek 10.12 – Dąbrowskiego blok 1,3,5 i 7 oraz Długa 18 blok 3

 

 

 

wtorek 11.12 – Domki na Sobieskiego i następnie Dąbrowskiego. Długa 18 blok 5 i 11 oraz Sowińskiego

środa 12.12 – Długa 18 blok 7,9, 10, 12, 13 i od 19.00 blok 6

czwartek 13.12 – Długa 18 blok 1,2, 4 i 8 /przepraszamy za pomyłkę/oraz od 18.00 blok 14 i domki na Chodkiewicza.

piątek 14.12 – Domki na Długiej, Traugutta, Bema, Młodzieżowa 1 i Prosta

sobota 15.12 – Wesoła, Pogodna, Lipowa od krańców oraz Konopnickiej, Rzeczna i Dębowa; domki na Wolności, Krzywa, Szczęśliwa i Krótka.

W przyszłym tygodniu:  

– poniedziałek 17.12 – Podleśna, Długa 3 i po 18.00 Długa 5 oraz Baśniowa bl.4

wtorek 18.12 – Osiedle Wolności bloki nr. 2, 3, 4 i 5.

środa 19.12 – Osiedle Wolności bloki nr. 6 i 7 od pierwszego i ostatniego mieszkania.

           Przychodzimy do waszych domów z Bożym błogosławieństwem i słowem budzącym wiarę. Będziemy mieli również prezent dla każdej rodziny. Owoce tego krótkiego spotkania zależą w znacznej mierze od waszego zaangażowania. Dlatego zachęcamy do obecności całą rodzinę.

Warto przesunąć lub odłożyć inne zajęcia, by spotkać się z Jezusem, który przychodzi z nami.

Jeśli komuś nie odpowiada termin proponowany, można umówić się indywidualnie na inny termin. Ofiary, które zechcecie złożyć przy tej okazji będą przeznaczone na realizację planów, o których można przeczytać w liście od ks. Proboszcza dołączonym do opłatków. Wizytę rozpoczynamy o 16.30 a w soboty o 9.00 od pierwszych numerów domów, chyba, że ogłosimy inaczej. Na wizytę przygotowujemy: Pismo Święte, krzyż, płonące świece, wodę święconą oraz zeszyty z katechezy dzieci i młodzieży.