I Niedziela Adwentu
Wszystkie Ogłoszenia

1 Niedziela Adwentu – 2 grudnia 2018

 1. Spotkania rekolekcyjne będą w następującym porządku:

Poniedziałek 3.12 – Msze Św. z nauką o godz. 6.30, 10.00, 18.00 i 20.00

Wtorek 4.12 – Roraty o 6.30. Liturgie pokutne o godz. 8.00, 10.00, 16.00, 18.00 i 20.00 Po każdej liturgii będzie możliwość Komunii Św.

Środa 5.12 – Msze Św. z nauką kończącą rekolekcje o godz. 6.30, 10.00, 18.00 i 20.00

Dzieci zapraszamy na Roraty o 6.30. Po roratach będzie śniadanie w domu Św. Józefa. Jak w ubiegłych latach zapraszamy chętnych do pomocy w przygotowaniu śniadań oraz w zaopatrzeniu w odpowiednie produkty spożywcze. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

 1. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od 6.30 i po południu od 16.30. Msza dla dzieci o 17.00. Odwiedziny chorych jak dotychczas.
 2. Pragniemy udekorować choinki w kościele złotymi bombkami i aniołkami z włóczki. Można przynosić takie ozdoby do zakrystii. Potrzebne będą dwie duże choinki do kościoła. Prosimy o informację, gdyby ktoś wycinał takowe.
 3. Zbieramy żywnoś
 4. na paczki świąteczne dla ubogich w naszej parafii, kosze są ustawione przy ołtarzu Błogosławionych Męczenników Podlaskich.
 5. W tym tygodniu od czwartku organista, Pan Robert, z małżonką będą roznosić poświęcone opłatki w domach na ulicach: Dziennikarska, Ossowska, Zielone Łąki i wszystkich do nich przyległych.
 6. Ks. Marcin w dniach wizyty duszpasterskiej nie będzie spowiadał po południu, z wyjątkiem drugiego czwartku miesiąca, kiedy jest Msza o uzdrowienie.
 7. Kancelaria w tym tygodniu będzie nieczynna we wtorek z racji liturgii pokutnych. W przyszłym tygodniu będzie nieczynna w poniedziałek i środę po południu. Pozostałe terminy bez zmian.
 8. Spotkanie Grupy Pokutnej w 5 r. powstania i grupy Margaretek w 7 r powstania, będzie dziś po Mszy dziękczynnej o 13.00 w auli Św. JP II.
 9. Ks. Paweł Jagła razem z duszpasterzami parafii Św. Patryka w Warszawie, organizuje zimowisko dla starszych dzieci i młodzieży z naszej parafii w Poroninie w dniach od 2 do 8 lutego przyszłego roku. Bliższe informacje u ks. Pawła.
 10. Wigilijne Świece Caritas są dostępne w odnowionym pomieszczeniu sklepiku parafialnego.
 11. Zapraszamy do modlitwy jutrznią przez cały Adwent od poniedziałku do piątku o godz. 5.30 w dolnym kościele.
 12. Klerycy naszego Seminarium przygotowali piękne przedstawienie o życiu codziennym w okupowanej przez Niemców Ojczyźnie. Wybieramy się na przedstawienie w niedzielę 9 grudnia. Wyjazd z kościoła o 17.30. Zapisy w zakrystii. Bliższe informacje o przedstawieniu na tablicy ogłoszeń.
 13. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na Radio Maryja.
 14. Porządek wizyty duszpasterskiej: – czwartek 6.12. – Kościuszki, Powstańców domki oraz bloki na Powstańców 4 i 23/27

W przyszłym tygodniu:

– poniedziałek 10.12 – Dąbrowskiego blok 1,3,5 i 7 oraz Długa 18 blok 3

wtorek 11.12 – Domki na Sobieskiego i następnie Dąbrowskiego. Długa 18 blok 5 i 11 oraz Sowińskiego

środa 12.12 – Długa 18 blok 7,9, 10, 12, 13 i od 19.00 blok 6

czwartek 13.12 – Długa 18 blok 1,2,4,8 i od 18.00 blok 14 oraz domki na Chodkiewicza

piątek 14.12 – Domki na Długiej, Traugutta, Bema, Młodzieżowa 1 i Prosta

sobota 15.12 – Wesoła, Pogodna, Lipowa od krańców oraz Konopnickiej, Rzeczna i Dębowa; domki na Wolności, Krzywa, Szczęśliwa i Krótka.

Przychodzimy do waszych domów z Bożym błogosławieństwem i słowem budzącym wiarę. Będziemy mieli również prezent dla każdej rodziny. Owoce tego krótkiego spotkania zależą w znacznej mierze od waszego zaangażowania. Dlatego zachęcamy do obecności całą rodzinę.

Warto przesunąć lub odłożyć inne zajęcia, by spotkać się z Jezusem, który przychodzi z nami.

Jeśli komuś nie odpowiada termin proponowany, można umówić się indywidualnie na inny termin. Ofiary, które zechcecie złożyć przy tej okazji będą przeznaczone na realizację planów, o których można przeczytać w liście od ks. Proboszcza dołączonym do opłatków. Wizytę rozpoczynamy o 16.30 a w soboty o 9.00 od pierwszych numerów domów, chyba, że ogłosimy inaczej. Na wizytę przygotowujemy: Pismo Święte, krzyż, płonące świece, wodę święconą oraz zeszyty z katechezy dzieci i młodzieży.