Chrystusa Króla Wszechświata
Wszystkie Ogłoszenia

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 1. W tym tygodniu przeżywamy pierwszą sobotę miesiąca. Nocne czuwanie rozpocznie się w piątek Mszą o 21.00. Skrutacja Pisma Św. od 23 do 24. Różaniec i cicha adoracja w sobotę po mszy o 7.30. Odwiedziny chorych jak dotychczas.
 2. Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy AK organizuje zbiórkę Bożonarodzeniową dla kombatantów i dzieci z kresów Wschodnich. Szczegóły na plakacie.
 3. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje 1 grudnia pielgrzymkę do Torunia z okazji 27 rocznicy powstania Radia Maryja. Szczegóły na tablicach ogłoszeń. Zbiórka ofiar do puszek na Radio Maryja będzie za tydzień.
 4. Marcin w dniach wizyty duszpasterskiej nie będzie spowiadał po południu, z wyjątkiem drugiego czwartku miesiąca, kiedy jest Msza o uzdrowienie.
 5. W najbliższą niedzielę rozpoczną się rekolekcje Adwentowe. Poprowadzi je ks. Łukasz Żak, studiujący w Rzymie historię Kościoła. Spotkania rekolekcyjne będą w następującym porządku: Niedziela 2.12. – na wszystkich mszach nauki rekolekcyjne.

Poniedziałek 3.12 – Msze Św. z nauką o godz. 10.00, 18.00 i 20.00

Wtorek 4.12 – Roraty o 6.30. Liturgie pokutne o godz. 8.00, 10.00, 16.00, 18.00 i 20.00 Po każdej liturgii będzie możliwość Komunii Św. /są 3 intencje wolne na Roratach we wtorek 4.12/

Środa 5.12 – Msze Św. z nauką kończącą rekolekcje o godz. 10.00, 18.00 i 20.00

Dzieci zapraszamy na Roraty o 6.30. Po roratach będzie śniadanie w domu Św. Józefa. Jak w ubiegłych latach zapraszamy chętnych do pomocy w przygotowaniu śniadań oraz w zaopatrzeniu w odpowiednie produkty spożywcze. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

 1. Zbiórka żywności na paczki świąteczne dla ubogich w naszej parafii, rozpocznie się za tydzień. Kosze będą ustawione przy ołtarzu Błogosławionych Męczenników Podlaskich.
 2. Młodzież szkół średnich i studentów zapraszamy na spotkania modlitewno-formacyjne w drugie i czwarte środy miesiąca. Rozpoczynają się o 19.30 od półgodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Następnie przechodzimy do domu św. Józefa. Najbliższe spotkanie w tę środę.
 3. Zapraszamy dziś o 19.15. na film dokumentalny Grzegorza Brauna pt. „Luter i rewolucja protestancka”. Projekcja w auli św. Jana Pawła II. 
 4. Spotkanie Grupy Pokutnej w 5 r. powstania i grupy Margaretek w 7 r powstania, będzie za tydzień po Mszy dziękczynnej o 13.00 w domu Św. Józefa.
 5. Paweł Jagła razem z duszpasterzami parafii Św. Patryka w Warszawie, organizuje zimowisko dla starszych dzieci i młodzieży z naszej parafii w Poroninie w dniach od 2 do 8 lutego przyszłego roku. Bliższe informacje u ks. Pawła.
 6. Od poniedziałku 26 listopada rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Przychodzimy do waszych domów z Bożym błogosławieństwem i słowem budzącym wiarę. Będziemy mieli również prezent dla każdej rodziny. Owoce tego krótkiego spotkania zależą w znacznej mierze od waszego zaangażowania. Dlatego zachęcamy do obecności całą rodzinę. Warto przesunąć lub odłożyć inne zajęcia, by spotkać się z Jezusem, który przychodzi z nami. Jeśli komuś nie odpowiada termin proponowany, można umówić się indywidualnie na inny termin. Ofiary, które zechcecie złożyć przy tej okazji będą przeznaczone na realizację planów, o których można przeczytać w liście od ks. Proboszcza dołączonym do opłatków. Wizytę rozpoczynamy o 16.30 a w soboty o 9.00 od pierwszych numerów domów, chyba, że ogłosimy inaczej np. od krańców. Na wizytę przygotowujemy: Pismo Święte, krzyż, płonące świece, wodę święconą oraz zeszyty z katechezy dzieci i młodzieży.

      Porządek wizyty:

poniedziałek 26.11 – Wiejska /2 księży od krańców/, Drewnicka/ 2 księży od krańców i Wiosenna po 19.00, oraz kolejno uliczki Letnia, Przesmyk i Dolna. 

wtorek 27.11 – Graniczna; Kujawska razem z Radiową i Pomorską /2 księży od krańców/, Mazurska /2 księży od krańców/.

środa 28.11– Pustelnicka /2 księży od krańców/, Warmińska /2 księży od początku i jeden od końca/.

czwartek 29.11– Zachodnia i Marecka /4 księży od krańców/ oraz / uwaga niewielka zmiana!      Nadrzeczna, Wspólna i Górna /1 ks/ przeniesiona z soboty  

piątek 30.11– Żabia, bloki nr. 2; 4 i 5 /po 2 księży od krańców/

sobota 1.12 – Ceglana, Czereśniowa, Letniskowa, Kaszubska, Saperów i Obrońców Warszawy; Zagłoby, Zaciszna i Gdyńska; Syreny, Żabia, Baśniowa i Obrońców Westerplatte; oraz Piłsudskiego /od 10.15/

W przyszłym tygodniu:   

– czwartek 6.12. – Kościuszki, Powstańców domki oraz bloki na Powstańców 4 i 23/27