XXXII N. Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

 

                                          32 Niedziela Zwykła – 11 listopada 2018

 

 1. Dziś, w Narodowe Święto Niepodległości, będziemy przeżywali następujące uroczystości: o 15.45 odśpiewanie hymnu i złożenie kwiatów pod pomnikiem bohaterów AK przy ul. Kolejowej; o 16.45 apel pod pomnikiem ROTA w lesie w Zielonce Bankowej, o godz. 18.00 Msza św. za Ojczyznę w naszej świątyni, po której na placu Jana Pawła II przygotowany został występ połączonych chórów szkolnych, odśpiewanie ROTY i pokaz sztucznych ogni. O godz. 00 w sali widowiskowej OKiS projekcja filmu „11 listopada” i spotkanie z pisarzem Grzegorzem Gołębiowskim, autorem książki „Cień przeszłości”
 2. Z racji drugiej niedzieli miesiąca przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na parafialną caritas.
 3. Małżonków przeżywających jubileusz 25- lecia lub 50- lecia małżeństwa Ks. Biskup Romuald Kamiński zaprasza do katedry w najbliższą sobotę 17.11 na Mszę Św. o godz. 12.00
 4. Zapraszamy młodzież szkół średnich i studentów na spotkania modlitewno-formacyjne w drugie i czwarte środy miesiąca. Rozpoczynają się o 19.30 od półgodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Następnie przechodzimy do domu św. Józefa. Najbliższe spotkanie w tę środę.
 5. W tym tygodniu organista, Pan Robert, z małżonką będą roznosić poświęcone opłatki w domach przy ul: Długiej, Dąbrowskiego, Powstańców, Kościuszki i wszystkich do nich przyległych. Do opłatków dołączone są życzenia od wszystkich księży z naszej Parafii oraz list od księdza Proboszcza. Zebrane ofiary przeznaczone są na ogrzewanie naszego Kościoła.
 6. W piątek 16. 11 o 18.00 będzie Msza za Ojczyznę. Po Mszy nabożeństwo uwielbienia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, prowadzone przez młodzież z ruchu Światło-Życie.
 7. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania ma spotkanie: pierwszy rok przygotowań w poniedziałek 12.11. o 19.00 w Auli; drugi rok przygotowań 19.11 0 19.00 w kościele.
 8. Rodzice dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Św. mają spotkania we środę 14 lub 21 listopada o 19.00 w Auli.
 9. Marcin będzie spowiadał w tym i w następnym tygodniu tylko w sobotę i niedzielę.
 10. Miłośników starego kina zapraszamy na projekcję pięknego polskiego przedwojennego filmu p.t.” Każdemu wolno kochać” w poniedziałek 12.11 o 10.00 w Auli Św. Jana Pawła II. Następny film p.t. „Dorożkarz nr 13” będzie za dwa tygodnie o tej samej porze.
 11. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje 1 grudnia pielgrzymkę do Torunia z okazji 27 rocznicy powstania Radia Maryja. Szczegóły na tablicach ogłoszeń.