XXIX N. Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

29 Niedziela Zwykła – 21 października 2018

  1. Nabożeństwa różańcowe w październiku są codziennie o 17.15.
  2. Msza Święta o błogosławieństwo dla mieszkańców ul. Poniatowskiego będzie w poniedziałek 22.10 o 18.00. Jest to intencja mieszkańców tej ulicy, którzy przyjęli wędrujący obraz Pana Jezusa Miłosiernego.
  3. Msza dla czcicieli Św. Ojca Pio będzie we wtorek 23. 10 o 18.00 Po Mszy ucałowanie relikwii świętego i spotkanie formacyjne.
  4. Siostry Dominikanki w Tygodniu Misyjnym od 21 do 28 października organizują zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci z Ukrainy, Łotwy i Rosji. Dary będzie można składać w kościele przy ołtarzu Błogosławionych Męczenników Podlaskich. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy włączą się w tę akcję.
  5. W przyszłą niedzielę, w Szkole Podstawowej nr 4 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbędzie się organizowane pod patronatem Komisji Episkopatu Polski do Spraw Misji szesnaste spotkanie niepełnosprawnych dzieci „Wszystkie Anioły Małej Ani”. Doroczny zlot rozpocznie się o godzinie 11.00 od Mszy św. Po niej, wspólny posiłek, koncert i parada na ulicach miasta. Zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą się włączyć w zrodzone w Zielonce, z inicjatywy Ani Szałaty, Misyjne Apostolstwo Niepełnosprawnych Dzieci.
  6. Za tydzień będzie gościł w naszej parafii Ks. Michał Dziedzic, diecezjalny duszpasterz młodzieży i będzie mówił o przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży w Panamie na początku przyszłego roku. Będzie również możliwość wsparcia materialnego młodzieży, która wybiera się do Panamy.
  7. Przyjmujemy już imiona zmarłych do modlitwy wypominkowej. Przez cały rok, począwszy od listopada, w trzecią niedzielę miesiąca o 18.00 będzie Msza Św. za wszystkich poleconych w wypominkach. Ponadto na każdej Mszy Św. w modlitwie powszechnej wspominamy niewielką liczbę poleconych nam zmarłych, których imiona są podzielone na niewielkie, ponumerowane grupy. Na tygodniowym planie intencji Mszalnych są zaznaczone numery grup zmarłych wymienianych w danej Mszy Św. Całość wypominek, podzielona na małe grupy, będzie dostępna na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii. Wypominki jednorazowe będą odczytywane 1 listopada podczas procesji po Mszy Św. na cmentarzu.