XIX N. Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

19 Niedziela Zwykła 12 sierpnia 2018 
1. Ks. Biskup Romuald skierował Ks. Piotra do posługi w parafii Św. Feliksa w Marysinie. Pożegnamy Ks. Piotra i podziękujemy Mu za pięcioletnią służbę w naszej parafii w najbliższą niedzielę /19.08/ na Mszy wieczornej. Na miejsce ks. Piotra został skierowany do naszej parafii Ks. Paweł Jagła. Przywitamy go w niedzielę 26 sierpnia. 
2. W poniedziałek 13 dzień miesiąca. Po Mszy wieczornej różańcowa procesja Fatimska.
3. We środę obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w niedziele wakacyjne. W naszej diecezji czcimy Maryję w tym dniu jako Matkę Bożą Zwycięską, wspominając Cud nad Wisłą w 1920 r. Błogosławieństwo ziół i kwiatów na każdej Mszy Św. O godz. 20.00 odbędzie się w naszej świątyni koncert fortepianowy p.t. „Niepodległość w muzyce polskich kompozytorów” w wykonaniu wybitnego pianisty – Karola Radziwonowicza. Zapraszamy.
4. We czwartek o 18.00 Msza w intencji naszej Ojczyzny za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II
5. Za dwa tygodnie będziemy przeżywali parafialny odpust z okazji Uroczystości MB Częstochowskiej – Patronki naszej parafii. Główna Msza Św. Zostanie odprawiona wieczorem o godz. 18.00, mimo, że jeszcze trwają wakacje. W sobotę przed odpustem będzie Liturgia Pokutna o 19.15. Nowennę do Matki Bożej Częstochowskiej rozpoczniemy w piątek 17 sierpnia. Będziemy ją odmawiać rano i wieczorem. 
6. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na parafialną Caritas. 
7. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
Arkadiusz Kazimierz Furgała, kaw z par. tut. i Aneta Kostyra, panna z par. Św. Jana Chrzciciela i Św. Wojciecha w Poświętnem. Zap. II
Daniel Zieliński, kaw z par. Niepokalanego Poczęcia NMP w Warszawie i Emilia Katarzyna Kuflowska, panna z par. tut. Zap. II
Paweł Adam Budzik, kaw z par Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie, i Agnieszka Katarzyna Opłocka, panna z par. tut. Zap. II
Hubert Tomasz Podsiedlik, kaw z par Św. Rocha w Jazgarzewie i Martyna Szczepankowska, panna z par. tut. Zap. II
Marcin Stanisław Słowiński, kaw i Sylwia Patrycja Baj, panna, oboje z par MB Wspomożycielki Wiernych w Warszawie Zap. I
Marcin Szleszyński, kaw z par. tut. i Izabela Żaneta Baumann, panna z par. Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie. Zap. I
Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii.