IX Niedziela Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

9 Niedziela Zwykła 3 czerwca 2018   

 1. Nabożeństwa Czerwcowe są odprawiane w dni powszednie i w niedziele po Mszy wieczornej. Do piątku włącznie po Mszy wieczornej procesja Eucharystyczna.
 2. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to dzień modlitwy o uświęcenie kapłanów. W tym dniu post nie obowiązuje. Można również zyskać odpust zupełny za odmówienie publiczne aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa.
 3. Wczoraj w Katedrze święcenia prezbiteratu przyjęło ośmiu diakonów naszego seminarium. W gronie nowych sług ołtarza są ks. Patryk Lendlewicz, który odbywał w tym roku praktykę duszpasterską w naszej parafii oraz ks. Szymon Berger, który w ubiegłym roku zakończył roczną praktykę w naszej parafii. Msza prymicyjna Ks. Patryka będzie 10 czerwca o 15.00, a Ks. Szymona 17 czerwca o 18.00.
 4. Dziś przed kościołem są zbierane ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności połączone ze stałą zbiórką na Radio Maryja. Za tydzień natomiast będzie zbiórka na Caritas parafialną.
 5. Spotkanie dla rodziców kandydatów do sakramentu bierzmowania drugiego rocznika – dziś o 19.00 w auli św. Jana Pawła II.
 6. Za tydzień będziemy przeżywali w parafii Dzień Chorego. Msza Św. dla chorych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych będzie o godz. 15.00. Po Mszy agapa i błogosławieństwo prymicyjne ks. Patryka Lendlewicza.
 7. Rocznica Pierwszej Komunii Św. będzie za tydzień, 10.06, na Mszach o 10.00 i 13.00. Próba dla dzieci ze Szk. Nr. 2 będzie we wtorek bezpośrednio po nabożeństwie wieczornym.
 8. Msza święta dla Róż rodziców modlących się za dzieci będzie w niedzielę 10 czerwca w kaplicy Sióstr Dominikanek o godz. 15.30 Po Mszy agapa w ogrodzie.
 9. Za dwa tygodnie, 17 czerwca, będzie w naszej parafii XVI Festiwal Misyjny. Jak co roku będziemy gościć misjonarzy z całego świata. Mszy św. o godz. 13.00 przewodniczyć będzie ks. bp Witalij Skomarowski z Łucka na Ukrainie, homilię wygłosi ks. abp Henryk Hoser. Po Mszy św. koncert na Placu Św. Jana Pawła II. Zapraszamy z całymi rodzinami. Ze względu na budowę sceny, od sobotniego wieczoru, parking przy pl. Św. Jana Pawła II będzie zamknięty. 
 10. Ponieważ wielu rodziców pyta o termin Komunii Św. w przyszłym roku podajemy do wiadomości: dzieci ze szkoły nr. 1 – 12 maja; ze szk. Nr 2 – 19 maja, SAT – 26 maja; rocznica 2 czerwca.
 11. Ojcowie Franciszkanie zapraszają na nocną pielgrzymkę pieszą z Miedniewic do Niepokalanowa 9 czerwca. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 12. Katolickie Stowarzyszenie Sportowe organizuje obóz wypoczynkowy dla dzieci i młodzieży o charakterze sportowym „Tygrysy” w dniach 23.06. do 05.07. 2018. r. w Kamieniu nad J. Bełdany. Koszt pobytu z dojazdem 500 zł. Zebranie informacyjne dla zainteresowanych wyjazdem z podaniem szczegółów wyjazdu, rozdaniem kart kolonijnych, regulaminu obozu i wpłaty pieniędzy za pobyt odbędzie się 03. 06. o godz.14. 15. w auli Jana Pawła II Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
 13. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Artur Cegłowski, kaw i Karolina Zbiciak , panna, oboje z par. tut. Zap. II

Dariusz Adam Suski, kaw. z par. tut. i Katarzyna Ciechańska panna z par Matki Bożej Zwycięskiej w Warszawie – Rembertowie, Zap. II

Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii.

 

Przewielebni Duszpasterze,
Czcigodne Osoby Życia Konsekrowanego,
Umiłowani Diecezjanie,

Nasza Wspólnota Diecezjalna, która od dziewięciu miesięcy przeżywa Nawiedzenie Matki Bożej w Jej Jasnogórskim Wizerunku, może powiedzieć dzisiaj, iż czas się wypełnia.

Uroczystość na zakończenie Nawiedzenia odbędzie się niebawem, bo już 16 czerwca (sobota) 2018 roku w Warszawie, w parafii Najczystszego Serca Maryi przy ul. Chłopickiego 2 (Plac Szembeka).

O godz. 10.00 rozpoczniemy przygotowanie modlitewne już przy Świętym Wizerunku Nawiedzenia, a o godz. 11.00 rozpocznie się Uroczysta Msza św., koncelebrowana, której będzie przewodniczył abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Kazanie okolicznościowe wygłosi ks. bp Jerzy Mazur, Biskup Ełcki.

Czas szybko mija. Tak niedawno witaliśmy uroczyście Obraz Nawiedzenia w Radzyminie. A oto niebawem zgromadzimy się na Placu Szembeka, aby z serca podziękować Matce Bożej za jej szczególną obecność w naszej diecezji i za wyproszone łaski.

Proszę Was wszystkich, Umiłowani Diecezjanie, przybądźcie jak najliczniej na wielką modlitwę dziękczynną.

Oddając chwałę Bogu za już otrzymane dary, pragniemy zawierzyć Matce Bożej całą naszą Diecezję i każdego indywidualnie. Ten akt rozpocznie duchowe dzieło wielkiej diecezjalnej modlitwy, przeżywanej każdego dnia w kolejnych Parafiach naszej Diecezji.

Oczekując na nasze spotkanie przesyłam moje pasterskie błogosławieństwo.

+ Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski

Powyższy list należy odczytać podczas wszystkich Mszy św., w niedziele: 3 czerwca lub 10 czerwca br.