Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
Wszystkie Ogłoszenia

                           Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 27 maja 2018   

 1. Nabożeństwa Majowe są odprawiane w dni powszednie po Mszy wieczornej, a w niedziele o 17.15 Od piątku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. Będą odprawiane po Mszy wieczornej również w niedzielę.
 2. We czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i krwi Chrystusa. Msze Św. o 7.00, 6.45, 10.00 i 18.00 Po Mszy o 10.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Trasa procesji oraz przygotowanie ołtarzy pozostaje bez zmian. Jak w roku ubiegłym prosimy o gałązki thui do dekoracji w kościele. Osoby chętne do pomocy w pracach dekoracyjnych w kościele we środę przed Bożym Ciałem wieczorem, prosimy o zgłaszanie się w zakrystii. W procesji Bożego Ciała mogą uczestniczyć dzieci Pierwszokomunijne w swoich strojach idąc w orszaku Króla, przed baldachimem. Próba dla dziewczynek sypiących kwiatki Panu Jezusowi podczas procesji, będzie we środę o 19.15
 3. Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od 6.15 do 8.00 i po południu od 16.30. Odwiedziny chorych w piątek i sobotę bez zmian. Msza rozpoczynająca nocne czuwanie o 21.00. Godzina skrutacji Pisma Św. od 23.00
 4. Pierwsza sobota. Po Mszy o 7.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, cicha modlitwa i różaniec. Kancelaria w tym dniu będzie czynna tylko do godz. 9.00 z powodu uroczystości Święceń Prezbiteratu w naszej Katedrze. W gronie nowych sług ołtarza są diakoni: Patryk Lendlewicz, który odbywał w tym roku praktykę duszpasterską w naszej parafii oraz Szymon Berger, który w ubiegłym roku zakończył roczną praktykę w naszej parafii. Msza prymicyjna Ks. Patryka będzie 10 czerwca o 15.00 a ks. Szymona 17 czerwca o 18.00.
 5. Dziś przed kościołem są zbierane ofiary do puszek Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej na remont i rozbudowę Domu Samotnej Matki w Zielonce. Gotowy projekt Domu został już złożony w Urzędzie w Wołominie i oczekuje na wydanie pozwolenia na budowę. Za tydzień zbiórka ofiar do puszek na Świątynię Opatrzności połączona ze stałą zbiórką na Radio Maryja.
 6. Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na festyn z okazji Dnia Dziecka dziś w godzinach 12:00-20:00. Program na stronach internetowych.
 7. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania drugiego rocznika – dziś o 19.00 w auli św. Jana Pawła II.
 8. Sklepik parafialny będzie czynny tylko w 1 i 3 niedzielę miesiąca od 8 do 14.
 9. Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania drugiego rocznika – za tydzień w niedzielę o 19.00 w auli św. Jana Pawła II.
 10. Ponieważ wielu rodziców pyta o termin Komunii Św. w przyszłym roku podajemy do wiadomości: dzieci ze szkoły nr. 1 – 12 maja; ze szk. Nr 2 – 19 maja, SAT – 26 maja; rocznica 2 czerwca.
 11. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

 Artur Cegłowski, kaw i Karolina Zbiciak , panna, oboje z par. tut. Zap. I

Dariusz Adam Suski, kaw. z par. tut. i Katarzyna Ciechańska panna z par Matki Bożej Zwycięskiej w Warszawie – Rembertowie, Zap. I

    Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii.