Zesłanie Ducha Świętego – ogłoszenia
Wszystkie Ogłoszenia

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 20 maja 2018   

 1. Dzisiejsza uroczystość kończy okres wielkanocny. Od jutra mamy okres zwykły. Rozpoczynamy go świętem Maryi Matki Kościoła. We czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i wiecznego Kapłana.
 2. Nabożeństwa Majowe są odprawiane w dni powszednie po Mszy wieczornej, a w niedziele o 17.15
 3. W sobotę 26 maja ks. Prałat Mieczysław Stefaniuk będzie świętował 55 rocznicę święceń. Msza w jego intencji będzie w kaplicy Sióstr Dominikanek w sobotę o godz. 17.00. Pamiętajmy w modlitwie o ks. Mieczysławie.
 4. Za tydzień Na Mszach o 10 i 13 będzie Pierwsza Komunia Święta. Wybierzmy w miarę możliwości inne godziny Mszy Św. dając więcej miejsca dzieciom i ich gościom.
 5. Za dwa tygodnie obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i krwi Chrystusa. Po Mszy o 10.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Trasa procesji oraz przygotowanie ołtarzy pozostaje bez zmian. Jak w roku ubiegłym prosimy o gałązki thui do dekoracji w kościele. Osoby chętne do pomocy w pracach dekoracyjnych w kościele we środę przed Bożym Ciałem wieczorem, prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.
 6. Fundacja POMOC im. Kard. Stefana Wyszyńskiego organizuje pielgrzymkę do Medjugorie pod koniec czerwca. Szczegóły na plakatach.
 7. We środę 23.05 czciciele Św. O Pio spotykają się na Mszy Św. o 18.00. Po Mszy uszanowanie relikwii Ojca Pio i spotkanie formacyjne.
 8. W niedzielę 27 maja po Mszach Świętych będą zbierane ofiary do puszek Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej na remont i rozbudowę Domu Samotnej Matki w Zielonce. Gotowy projekt Domu został już złożony w Urzędzie w Wołominie i oczekuje na wydanie pozwolenia na budowę.
 9. Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na festyn z okazji Dnia Dziecka w niedzielę 27 maja w godzinach 12:00-20:00. Program na stronach internetowych.
 10. Kolejny wykład Uniwersytetu Otwartego przy UKSW będzie w najbliższy czwartek o 19.00 na temat sytuacji Kościoła w Afryce. Poprowadzi go prof. Kazimierz Szałata.
 11. Spotkanie kandydatów do bierzmowania drugiego rocznika odbędzie się w najbliższą niedzielę 27 maja o 19.00.
 12. Msza Św. dziękczynna za owoce peregrynacji obrazu Pana Jezusa Miłosiernego wśród mieszkańców przy ul. Zielone Łąki, będzie w piątek o 18.00.
 13. Sklepik parafialny będzie czynny tylko w 1 i 3 niedzielę miesiąca od 8 do 14.
 14. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Łukasz Michał Mróz, z par. tut. i Agnieszka Mróz z d. Matejuk, z par. Św. Józefa Oblubieńca w Międzyrzecu Podlaskim, Zap. II

Sylwester Wyszomirski, kaw. z par. tut. i Klaudia Szewczyk panna z par Św. Trójcy w Kobyłce. Zap. II

Szymon Mateusz Jurecki, kaw z par. Św. Jerzego w Zielonce i Julita Anna Krembuszewska, panna z par. tut. Zap. II

Emil Strzaliński i Marta Strzalińska z d. Firlejczyk, oboje z par. tut. Zap. II

Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii.