II Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia
Wszystkie Ogłoszenia

Niedziela Miłosierdzia Bożego /2 Wielkanocna/ – 8 kwietnia 2018    

 1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. O 15.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem. Po Koronce w Auli będzie wyświetlony krótki film o znaczeniu umiejętności słuchania drugiej osoby.Wspólnota Domowych Ognisk miłosierdzia rozprowadza książki o Bożym Miłosierdziu pomocne w przeżywaniu peregrynacji obrazu Pana Jezusa miłosiernego w naszej parafii. Po Mszy wieczornej rozpocznie się Jerycho Różańcowe. Program oraz ważne intencje modlitewne są w gablotach. Planujmy czas, aby uczestniczyć w tej wielkiej modlitwie.
 2. Msza Święta dla Róż Rodziców będzie dziś o godz. 16 w kaplicy Sióstr Dominikanek.
 3. Dziś zbiórka ofiar do puszek na parafialną Caritas.
 4. Pod chórem można wpłacać zadeklarowaną pomoc dla rodzin w Aleppo.
 5. Spotkanie dla małżeństw, które chcą odnowić i pogłębić więź małżeńską dziś o 16.00 w Domu Św. Józefa. Więcej informacji o Ruchu Szensztackim organizującym to spotkanie jest na tablicy ogłoszeń.
 6. W poniedziałek 9 kwietnia, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, podczas Mszy Świętej o godz. 18.00, złożymy kolejne przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na stolikach przy wyjściu z kościoła będą leżały materiały pomocne w przygotowaniu się do tych przyrzeczeń, tekst modlitwy codziennej oraz formuła przyrzeczeń. Składających przyrzeczenia prosimy o zabranie świec.
 7. Kandydaci do bierzmowania z pierwszego roku przygotowań mają spotkanie dziś o 14.15 w Auli Św. Jana Pawła II. Natomiast kandydaci z drugiego roku przygotowań – za tydzień o tej samej porze.
 8. Organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej i Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Niepokalanowie oraz do sanktuarium Matki Bożej Jazłowieckiej w Szymanowie. Wyjazd w sobotę 14 kwietnia o 8.00 Zapisy w zakrystii. Bliższe szczegóły u Ks. Cezarego.
 9. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. pielgrzymują autokarem do Częstochowy. W grupie jadącej 22 kwietnia jest jeszcze kilkanaście wolnych miejsc. Wyjazd 22.04 o 14.30, nocleg w Częstochowie, powrót 23.04 ok. 19.00 Zapisy u ks. Proboszcza.
 10. Za tydzień, w niedzielę 15. 04 ulicami Warszawy przejdzie Marsz Świętości Życia. Po Mszy odprawionej o 11 w naszej katedrze Warszawsko Praskiej oraz w archikatedrze Św. Jana na Starym Mieście wyruszy z Placu Zamkowego o 12.40. jest bardzo ważne zamanifestowanie jak najliczniej prawdy o godności życia ludzkiego od poczęcia. Weźmy udział w tym publicznym głoszeniu prawdy o życiu. Więcej szczegółów na tablicy ogłoszeń i na ulotkach rozdawanych przed kościołem.
 11. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Dominik Albert Ładno, kaw. z par. tut. i Justyna Bereda, panna z par.

św. Jana Chrzciciela i Św. Wojciecha w Poświętnem. Zap. II.

Grzegorz Koc, kaw. z par.tut. i Izabella Anna Kluska, panna z par. Nawiedzenia NMP w Seroczynie. Zap I

Paweł Koc, kaw. z par. tut. i Karolina Agnieszka Krystosik, panna z par. Św. Tomasza Ap. Warszawie. Zap. I

Sebastian Krzysztof Pokorski, kaw z par. tut. i Dorota Magda Adaszewska, panna z par. Św. Wincentego Pallotiego w Warszawie. Zap. I

Mariusz Fit, kaw. z par. tut. i Małgorzata Błądzińska, panna z par. Św. Krzysztofa w Podkowie Leśnej. Zap. I

Adrian Romańczuk, kaw. z par. Św. Izydora w markach i Ilona Grabowska, panna z par. tut. Zap. I

Adam Jackowski, kaw. z par. Św. Tomasza Ap. W Warszawie i Gabriela Julia Chojecka, panna z par. tut. Zap. I

Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii.