Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – ogłoszenia
Wszystkie Ogłoszenia

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 1 kwietnia 2018    

 1. Na początku pragniemy złożyć serdeczne podziękowania i gratulacje:- służbie liturgicznej za piękną posługę w czasie Triduum Paschalnego, i za dekorację grobu Pańskiego, Grupie pań za piękną dekorację kwiatową oraz wszystkim, którzy składali ofiary na kwiaty, szczególnie firmie Lumen za ofiarowanie kwiatów, Scholi i Chórowi za ubogacenie liturgii pięknym śpiewem – Strażakom, Harcerzom i panom z Kościelnej Służby Porządkowej za wartę przy grobie Pańskim,- Organizatorom nocnej adoracji z piątku na sobotę za dyżury i zachętę do modlitwy,- zespołowi charytatywnemu za przeprowadzenie akcji rozdawania paczek świątecznych oraz wszystkim, którzy tak hojnie składali dary żywnościowe dla ubogich, braciom ze wspólnot Drogi Neokatechumenalnej za pomoc techniczną przy dekoracjach, dziękujemy również małżonkom z Kręgów Kościoła Domowego, którzy razem z innymi grupami i zespołami zainicjowali Ewangelizację przed kościołem w Wielką Sobotę. Niech Bóg wszystkim wynagrodzi swoim błogosławieństwem.
 2. Jutro Msze św. jak w niedzielę. Taca jutrzejsza jest przeznaczona na KUL.
 3. Pierwszy czwartek miesiąca. Msza o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii oraz o uświęcenie kapłanów o godz. 18.00.
 4. Pierwszy piątek. Spowiedź rano od 6.15 i po południu od 16.00 spowiedź dzieci w pierwszej kolejności, ponieważ o 16.30 jest Msza dla nich. O 21.00 Msza rozpoczynająca nocne czuwanie. Skrutacja Pisma Św. od 23.00 do 24.00. Odwiedziny chorych jak dotychczas.
 5. Pierwsza sobota. Po Mszy o 7.30 cicha modlitwa przed Najświętszym Sakramentem i różaniec.
 6. Małżonków, którzy pragną inwestować w swoje małżeństwo i budować trwałe więzi małżeńskie i rodzinne zapraszamy na spotkanie w niedzielę 8 kwietnia o godz. 16.00 w domu Św. Józefa. Spotkanie poporowadzą przedstawiciele Międzynarodowego Ruchu Szensztackiego założonego przez Sł. Bożego Józefa Kentenicha, pallotyna. Więcej na ten temat na tablicy ogłoszeń
 7. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. O 15 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Taca w tym dniu będzie przeznaczona na dzieła charytatywne w naszej diecezji. W tym dniu Wspólnota Domowych Ognisk miłosierdzia będzie rozprowadzać książki o Bożym miłosierdziu pomocne w przeżywaniu peregrynacji obrazu Pana Jezusa miłosiernego w naszej parafii. Po Koronce o 15.00 w Auli będzie wyświetlony krótki film o znaczeniu umiejętności słuchania drugiej osoby. Po Mszy wieczornej rozpocznie się Jerycho Różańcowe. Program jest w gablotach. Planujmy czas aby uczestniczyć w tej wielkiej modlitwie.
 8. Nowenna do Miłosierdzia Bożego będzie odprawiana po Mszy wieczornej.
 9. Msza Święta dla Róż Rodziców będzie w niedzielę 8 kwietnia o godz. 16 w kaplicy Sióstr Dominikanek.
 10. Ks. Marcin rozpocznie posługę egzorcysty dopiero po Niedzieli Miłosierdzia.
 11. Zbiórka na Radio Maryja będzie w poniedziałek wielkanocny.
 12. W poniedziałek 9 kwietnia, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, podczas Mszy Świętej o godz. 18.00, złożymy kolejne przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na stolikach przy wyjściu z kościoła będą leżały materiały pomocne w przygotowaniu się do tych przyrzeczeń, tekst modlitwy codziennej oraz formuła przyrzeczeń. Składających przyrzeczenia prosimy o zabranie świec.
 13. Na tablicy ogłoszeń jest wywieszone podziękowanie za zbiórkę materiałów patriotycznych i religijnych dla Polaków na Białorusi, która była w naszej parafii oraz informacja o całości akcji, której część była w naszej parafii.
 14. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Wojciech Jerzy Polkowski, kaw. i Sylwia Malinowska, panna, oboje z par. tut. Zap. II

Marcin Mikołaj Durka, kaw. i Małgorzata Aleksandra Hojdys, panna, oboje z par tut. Zap. I

Dominik Albert Ładno, kaw. z par. tut. i Justyna Bereda, panna z par.

św. Jana Chrzciciela i Św. Wojciecha w Poświętnem. Zap. I. Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii.