Niedziela Palmowa – ogłoszenia
Wszystkie Ogłoszenia

                               Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 25 marca 2018    

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczęła Wielki Tydzień – najważniejszy czas w ciągu roku. Wielki Czwartek. Dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 10. 00 wszyscy kapłani naszej diecezji gromadzą się w katedrze na Mszy Krzyżma, w czasie której poświęca się oleje służące do namaszczania chorych oraz przy udzielaniu sakramentów a kapłani odnawiają swoje przyrzeczenia złożone w dniu święceń. Łączmy się z nimi duchowo wspomagając ich swoją modlitwą. Na przykład ze wspólnotą Margaretki, która zaprasza na różaniec /4 części / w intencji kapłanów o 16.30 w kościele. W tym dniu tabernakulum jest puste, nie ma adoracji, czekamy na Eucharystię wieczorną.  Msza Wieczerzy Pańskiej będzie o godz. 19.00. Po liturgii adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do 22.00

Wieki Piątek.  W tym dniu Kościół nie sprawuje Eucharystii. Rozważamy mękę i śmierć Pana Jezusa i pościmy /post ścisły – jeden posiłek do syta/.

Jutrznia o 8.00; Liturgia Męki Pańskiej o godz. 15.00 dla dzieci oraz o 19.00. Podczas adoracji krzyża zbieramy ofiary na Grób Pański w Jerozolimie. Po zakończeniu liturgii jest możliwa całonocna adoracja Pana Jezusa w grobie. Jest to uzależnione od odpowiedniej liczby zadeklarowanych osób na każdą godzinę adoracji nocnej. W zakrystii jest lista, na którą mogą się wpisać osoby lub grupy odpowiedzialne za daną godzinę adoracji.

Wielka Sobota. Jutrznia o 8.00; Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9.00 do 15.00 co pół godziny lub częściej, jeśli będzie taka potrzeba. Tak planujmy zajęcia, aby w tym dniu poświęcić dłuższy czas na adorację Jezusa przy grobie Pańskim.  Będzie również prowadzona przed kościołem Ewangelizacja dająca pewną szansę odnowy religijnej dla osób, najbardziej zaniedbanych duchowo. Wspierajmy to dzieło swoja modlitwą. Kto może poświęcić więcej czasu na adorację przy Grobie Pańskim niech to uczyni ofiarowując modlitwę za najbardziej potrzebujących miłosierdzia.

Wigilia Paschalna – najważniejsza liturgia w ciągu całego roku o godz. 20.00 /przynosimy świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych/.  

Pierwsza wspólnota Drogi Neokatechumenalnej w naszej parafii kończy w tym roku wieloletni cykl formacyjny, uroczystym odnowieniem przyrzeczeń Chrzcielnych w obecności Ks. Biskupa w katedrze podczas Wigilii Paschalnej.

Rezurekcja w niedzielę o 6.00.  Następna Msza o godz. 10.00. 

  1. Polecamy lekturę naszej parafialnej gazetki Ecclesia.
  2. W Wielkim Tygodniu Ks. Marcin nie będzie pełnił posługi Egzorcysty, ponieważ spowiada w parafii. Rozpocznie swoją służbę dopiero po Niedzieli Miłosierdzia.
  3. W sklepiku są jeszcze małe paschaliki Caritas.
  4. Zbiórka na Radio Maryja będzie w poniedziałek wielkanocny.
  5. Dziękujemy za dary żywnościowe na paczki dla ubogich parafian oraz za ofiary na kwiaty do dekoracji grobu Pańskiego i świątyni na Zmartwychwstanie.
  6. Zbliżają się święta. Żeby to był czas święty dla nas, trzeba oczyścić duszę z grzechów. Prosimy, aby nie odkładać spowiedzi. Ostatnia spowiedź będzie we środę 28 marca na Liturgii Pokutnej o 19.00. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę NIE SPOWIADAMY!
  7. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Krzysztof Rybacki i Martyna Milena Rybacka, oboje w zw. Cyw.  z par. Św. Jerzego w Zielonce Zap. II

Marcin Sałański, kaw. z par. Św. Trójcy w Kobyłce i Aleksandra Zuzanna Krupowicz, panna z par tut. Zap II

Wojciech Białek, kaw. z par. Przemienienia Pańskiego w Tłuszczu i Anna Gocal, panna z par tut. Zap. II

Paweł Świnarski, kaw. z par. tut. i Ewelina Jadwiga Stępień, panna z par. Św. Marii Magdaleny w Łęgonicach Małych, Zap. II

Wojciech Jerzy Polkowski, kaw. i Sylwia Malinowska, panna, oboje z par. tut. Zap. I

Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii.