V Niedziela W.P – ogłoszenia.
Wszystkie Ogłoszenia

5 Niedziela Wielkiego Postu– 18 marca 2018              

  1. W poniedziałek rozpocznie się czas nawiedzenia naszej parafii przez Matkę Bożą w kopii cudownego obrazu jasnogórskiego. Starajmy się przyozdobić okna naszych domów, wjazdy na swoją posesję. Zwłaszcza na trasie przejazdu samochodu kaplicy. W poniedziałek ul. Wolności, Lipowa i Jagiellońska. We wtorek ul. Jagiellońska i Kolejowa. W sklepiku są małe chorągiewki. Są również małe paschaliki Caritas. Na powitanie Matki Bożej o godz.18.30 wyjdziemy procesyjnie do bramy kościoła. Proszę służbę liturgiczną i asystę kościelną o przygotowanie się. Mszę świętą odprawi ks.bp. Marek Solarczyk. Zachęcam również, aby zaplanować sobie czas na indywidualne spotkanie z Maryją czy to w dzień czy w nocy. Na pasterkę maryjną o 24.00 z poniedziałku na wtorek zostali zaproszeni wszyscy księża pochodzący z naszej parafii i niegdyś pracujący w niej. Będziemy dziękować za łaskę powołania i prosić o nowe powołania do służby Bożej. We wtorek rano zostanie odprawiona jedna Msza Św. o godz. 7.00. Poranne intencje będą odprawione o 7.00. Osoby, których dotyczą te intencje prosimy o potwierdzenie. We wtorek Mszy o 18.00 nie będzie. Zamówioną intencję odprawimy na Mszy pożegnalnej o 16.30. Kancelaria w tym dniu będzie czynna tylko w godzinach rannych.
  2. W piątek po Mszy wieczornej z relikwiami Św. Ojca Pio odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Pójdziemy jak w roku ubiegłym, ulicami: Jagiellońską, Inżynierską, Mazowiecką, Polną, Ogrodową, Inżynierską, Prusa i Gromali. Bardzo prosimy, aby na czas procesji nie parkować samochodów na tych wąskich uliczkach.
  3. Wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej zapraszają na Jutrznię przez cały Wielki Post od poniedziałku do piątku o 5.30 w dolnym kościele.    
  4. Dziękujemy za dary żywnościowe na paczki dla ubogich parafian. Zbiórka jeszcze trwa.
  5. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do dekoracji grobu Pańskiego i świątyni na Zmartwychwstanie. Można je składać w kopertach na tacę, wpłacać na konto parafialne lub osobiście przekazywać księżom.
  6. Droga krzyżowa w piątek o 17,15 dla dzieci o 19.00 dla dorosłych i młodzieży ulicami miasta. Gorzkie Żale z procesją dziś o 17.15.
  7. Zbliżają się święta. Żeby to był czas święty dla nas, trzeba oczyścić duszę z grzechów. Prosimy, aby nie odkładać spowiedzi. Ostatnia spowiedź będzie we środę 28 marca na Liturgii Pokutnej o 19.00. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę NIE SPOWIADAMY!
  8. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej rozpoczynająca Wielki Tydzień. Poświęcenie palm przed kościołem na każdej Mszy Św.
  9. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Adrian Kryński, kaw. i Monika Koc, panna, oboje z par. tut. Zap. II

Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii.