III Niedziela W.P. – ogłoszenia
Wszystkie Ogłoszenia

3 Niedziela Wielkiego Postu– 4 marca 2018

 1. Zbliża się czas nawiedzenia naszej parafii przez Matkę Bożą w kopii cudownego obrazu jasnogórskiego. Jest już wydrukowane zaproszenie z programem bezpośrednich przygotowań i przebiegu nawiedzenia. Bardzo prosimy, aby mieszkańcy poszczególnych ulic i bloków naszej parafii zatroszczyli się, aby dotrzeć z zaproszeniem do tych parafian, którzy rzadko przychodzą do kościoła i może nic nie wiedzą o tym ważnym dla nas wydarzeniu. Jest to misja ewangelizacyjna. W zakrystii jest lista wszystkich ulic i bloków. Należy wziąć odpowiednią ilość zaproszeń i potwierdzić na liście swoim podpisem. Potem z pomocą sąsiadów rozdać zaproszenia wszystkim rodzinom mieszkającym na danej ulicy lub bloku.  Starajmy się w tym tygodniu roznieść wszystkie zaproszenia. Jutro będzie reszta zaproszeń. Nierozdane zaproszenia należy zwrócić do zakrystii. 
 2. Wczoraj   Ks. Biskup Marek udzielił promocji Szafarzom Nadzwyczajnym Komunii Świętej. Z naszej parafii jest w tym gronie P. Jan Freundlich. Szafarze nadzwyczajni mogą pomagać w rozdzielaniu Ciała Pańskiego podczas Mszy Św. oraz zanosić Pana Jezusa w Eucharystii do chorych.
 3. Wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej zapraszają na Jutrznię przez cały Wielki Post od poniedziałku do piątku o 5.30 w dolnym kościele.    
 4. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Radio Maryja. Za tydzień zbiórka na parafialną Caritas.
 5. Dziś harcerze z 58 drużyny „Cichociemni” z okazji Wielkiej Nocy i 100-lecia odzyskania niepodległości zbierają dary dla kombatantów polskich na Białorusi. Przy bocznym ołtarzu jest skrzynia, do której można wkładać dary: artykuły szkolne (plecaki, tornistry, piórniki, nowe obuwie szkolne, dresy), gry planszowe, książki dla dzieci i młodzieży, zabawki dla dzieci, słodycze, materiały patriotyczne (flagi, smycze itp.) oraz różnego rodzaju dewocjonalia (książeczki do nabożeństwa, różańce, obrazki święte itp.).
 6. Dziękujemy za dary żywnościowe na paczki dla ubogich z naszej parafii. Zbiórka jeszcze trwa.
 7. Dziś pod chórem zbiórka zadeklarowanych ofiar na pomoc dla rodzin w Aleppo.
 8. Droga krzyżowa w piątek o 17,15 dla dzieci o 18.40 dla dorosłych, o19.30 dla młodzieży.
 9. Msza św. dla Róż Rodziców modlących się za dzieci będzie w następną niedzielę o godz. 14 w kaplicy Sióstr Dominikanek.
 10. Wspólnota odnowy w Duchu Świętym udaje się w najbliższą sobotę, 10.03 z pielgrzymką do Sanktuarium Męki Pańskiej w Głotowie, tzw. Warmińskiej Jerozolimy. W drodze powrotnej nawiedzimy sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Jest jeszcze 7 wolnych miejsc. Zapisy i szczegóły w zakrystii.
 11. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Piotr Adam Sobieraj, kaw. i Aleksandra Barbara Pażka, panna, oboje z par tut. Zap II; Patryk Norbert Kaszkowiak, kaw. i Monika Jarocka, panna, oboje z part. Św. Stefana w Warszawie. Zap II;

Szymon Piotr Piekarzewski, kaw. z zam. W Radzyminku k/Płońska i Ewelina Gralewicz, panna z par. tut. Zap. I;

Norbert Igor Matejek, kaw. i Aleksandra Elżbieta Chojnacka, panna, oboje z par. tut. Zap.I Dawid Jarosław Dawidowicz, kaw. i Magdalena Renata Celińska z.d. Jastrzębska, stanu wolnego, oboje z par. tut. Zap. I

Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii.