II N. Wielkiego Postu – ogłoszenia
Wszystkie Ogłoszenia

2 Niedziela Wielkiego Postu– 25 lutego 2018

  1. Pierwszy czwartek miesiąca. Msza o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii oraz o uświęcenie kapłanów o godz. 18.00.
  2. Pierwszy piątek. Spowiedź rano od 6.15 i po południu od 16.00 spowiedź dzieci w pierwszej kolejności, ponieważ o 16.30 jest Msza dla nich. O 21.00 Msza rozpoczynająca nocne czuwanie. Skrutacja Pisma Św. od 23.00 do 24.00. Odwiedziny chorych jak dotychczas.
  3. Pierwsza sobota. Po Mszy o 7.30 cicha modlitwa przed Najświętszym Sakramentem i różaniec.
  4. Droga krzyżowa w piątek o 17,15 dla dzieci o 18.40 dla dorosłych. O 19.30 drogi krzyżowej nie będzie, ponieważ jest w tym czasie Msza łacińska. Gorzkie Żale z procesją Eucharystyczną w niedziele Wielkiego Postu o 17.15 Za tydzień po Mszy o 10.00 nie będzie procesji.
  5. W sobotę Ks. Biskup Romuald udzieli promocji szafarzom nadzwyczajnym Komunii świętej. Z naszej parafii będzie w tym gronie P. Jan Freundlich. Szafarze nadzwyczajni mogą pomagać w rozdzielaniu Ciała Pańskiego podczas Mszy Św. oraz zanosić Pana Jezusa w Eucharystii do chorych.
  6. Wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej zapraszają na Jutrznię przez cały Wielki Post od poniedziałku do piątku o 5.30 w dolnym kościele.
  7. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na dzieło misyjne Kościoła „Ad Gentes”.
  8. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu proszone są o potwierdzenie poprzez opłacenie wyjazdu. Celem tej pielgrzymki jest zawierzenie Św. Józefowi przygotowań i przebiegu nawiedzenia Matki Bożej w kopii obrazu Jasnogórskiego /19 i 20 marca/ oraz duchowych owoców spotkania z Maryją w życiu całej parafii.
  9. W przyszłym tygodniu harcerze z 58 drużyny „Cichociemni” z okazji Wielkiej Nocy i 100-lecia odzyskania niepodległości będą zbierać dary dla kombatantów polskich na Białorusi. W niedzielę w kościele przy bocznym ołtarzu stanie skrzynia do której będzie można przynosić dary. W pierwszej kolejności prosimy o artykuły szkolne (plecaki, tornistry, piórniki, nowe obuwie szkolne, dresy), gry planszowe, książki dla dzieci i młodzieży, zabawki dla dzieci, słodycze, materiały patriotyczne (flagi, smycze itp.) oraz różnego rodzaju dewocjonalia (książeczki do nabożeństwa, różańce, obrazki święte itp.). Tym samym pokażemy kolejnemu pokoleniu Polaków, że pomimo iż nie mieszkają w granicach Polski, my, Polacy o nich pamiętamy.