VI Niedziela Zwykła – ogłoszenia.
Wszystkie Ogłoszenia

                              6 Niedziela zwykła – 11 lutego 2018                 

 1. Dziś w Kościele w Polsce rozpoczyna się 51 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu
  pod hasłem „Trzeźwość egzaminem z wolności” Tegoroczna modlitwa w intencji trzeźwości Polaków (11-17 lutego) wpisuje się w obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Hasło tego tygodnia nawiązuje do słów św. Jana Pawła II: „Egzamin z naszej wolności jest przed nami. Wolności nie można tylko posiadać. Trzeba ją stale, stale, stale zdobywać”.
 2. W wielu diecezjach rozpoczyna się dziś Nowenna za Ojczyznę z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości. Możemy włączyć się w tę modlitwę. Dziś po Mszy wieczornej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa za Ojczyznę. Będziemy ją kontynuować co miesiąc aż do 11 października.
 3. W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post obrzędem posypania głów popiołem. Pochodzi on ze spalonych palm poświęconych w niedzielę palmową. Msze św. będą o godz: 6.30, 7.30, 10.00, 16.30, 18.00 i 20.00
 4. Za tydzień 18.02 rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je ks. Mieczysław Nowak, niegdyś wykładowca teologii moralnej w seminarium, a dziś autor ciekawych książek o życiu duchowym i modlitwie. Msze w poniedziałek i środę 7.30, 10.00, 18.00 i 20.00 We wtorek Liturgie Pokutne 10.00, 16.00 i 19.30 Na porannych Mszach 6.30 i 7.00 nie ma nauk rekolekcyjnych.
 5. Kolejny wykład w ramach Warszawsko-Praskiej Akademii Wiary Uniwersytetu Otwartego będzie we czwartek o 19.00 w Auli Św. JPII. Wygłosi go Leszek Kryża TChr. dyrektor Biura Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie Konferencji Episkopatu Polski. Będzie mówił o sytuacji Kościoła na wschodzie.
 6. Piątek Droga krzyżowa 17,15 dla dzieci o 18.40 dla dorosłych i o 19.30 dla młodzieży.
 7. Kapłański dzień pokutny w sobotę przed południem. Prosimy o modlitwę za nas.
 8. Na pomoc dla Aleppo zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 3840 zł. Dzięki tak dużej hojności mogliśmy objąć patronatem następną rodzinę wpłacając jednorazowo 3060 zł na półroczne utrzymanie oraz wspomóc jednorazowo wdowę z dwójką dorosłych dzieci – chrześcijan Kościoła Ormiańskiego. Bliższe informacje o wspieranych rodzinach są na tablicy przy bocznym wyjściu z kościoła.
 9. Sklepik parafialny będzie czynny w dwie ostatnie niedziele każdego miesiąca po Mszach Św. do 14.30.
 10. Dziś Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji jest w naszej diecezji zbiórka ofiar do puszek Caritas na leczenie i rehabilitację chorych dzieci. Łączymy ją z comiesięczną zbiórką na potrzeby parafialnej caritas. W naszej parafii obchody Dnia Chorego są przeniesione na czerwiec.
 11. Dziś o 12.30 będzie bardzo ciekawe spotkanie dla obu grup kandydatów do bierzmowania z małżeństwem P. Gomułków poświęcone budowaniu relacji między mężczyzną i kobietą w młodości, narzeczeństwie i małżeństwie. Dla kandydatów do bierzmowania jest to spotkanie obowiązkowe. Jest ono otwarte dla innych osób zainteresowanych tym tematem.
 12. Rozpoczęcie katechezy przedmałżeńskiej w poniedziałek 12 lutego o 20.00 w Domu Św. Józefa.
 13. W piątek 16. 02, po Mszy za Ojczyznę, za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II, będzie wyświetlony film o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim, bohaterze II Wojny Światowej zamordowanym przez komunistów. Pokaz będzie w Auli Św. Jana Pawła II.
 14. Planujemy pielgrzymkę do sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu w pierwszy czwartek marca. Pragniemy Św. Józefowi zawierzyć przygotowania i przebieg nawiedzenia naszej Parafii przez Matkę Bożą w kopii Jasnogórskiego Wizerunku. Szczegóły i zapisy w zakrystii.