V Niedziela Zwykła – ogłoszenia
Wszystkie Ogłoszenia

5 Niedziela zwykła – 4 lutego 2018

 1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Dziękujemy za gościnność i świadectwo wiary w wielu rodzinach, które starały się by być razem podczas tego spotkania. Dziękujemy za ofiarność, która była o 45% wyższa niż w roku ubiegłym. To dobry znak zaufania i gotowości do współdziałania dla dobra wspólnego parafii. Odwiedziliśmy 3505 rodzin co stanowi 72% rodzin deklarujących przynależność do parafialnej wspólnoty. Jest jeszcze możliwość indywidualnego umówienia się na wizytę, by otrzymać błogosławieństwo.
 2. Zapraszamy na ciekawą prelekcję o zadaniach rodziny chrześcijańskiej w świetle encykliki Św. Jana Pawła II o rodzinie p.t. Familiaris consortio, dziś o 19.00 w auli Św. Jana Pawła II.
 3. Dziś pod chórem zbiórka deklarowanej pomocy dla rodziny w Aleppo w ramach programu: „Rodzina rodzinie”.
 4. Spotkanie akcji Katolickiej we wtorek, 6.02. po Mszy wieczornej.
 5. Sklepik parafialny będzie czynny w dwie ostatnie niedziele każdego miesiąca miesiąca po Mszach Św. do 14.30.
 6. Za tydzień będziemy przeżywali Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji będzie w naszej diecezji zbiórka ofiar do puszek Caritas na leczenie i rehabilitację chorych dzieci. Łączymy ją z comiesięczną zbiórką na potrzeby parafialnej caritas. W naszej parafii obchody Dnia Chorego są przeniesione na czerwiec.
 7. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania z drugiego roku przygotowań będzie dziś / 4 lutego/o 14.15 w Auli Św. Jana Pawła II. Natomiast za tydzień /11/02/ o 12.30 będzie bardzo ciekawe spotkanie dla obu grup kandydatów do bierzmowania z małżeństwem P. Gomułków poświęcone budowaniu relacji między mężczyzną i kobietą w młodości, narzeczeństwie i małżeństwie. Dla bierzmowanych jest to spotkanie obowiązkowe. Jest ono otwarte dla innych osób zainteresowanych tym tematem.
 8. Rozpoczęcie katechezy przedmałżeńskiej w poniedziałek 12 lutego o 20.00 w Domu Św. Józefa.
 9. Za tydzień Ks. Jerzy Danecki, proboszcz parafii, którą wspomagamy, zbierze kolejną tacę na potrzeby budowy świątyni w Wólce Mińskiej.
 10. W przyszłym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post obrzędem posypania głów popiołem. Pochodzi on ze spalonych palm poświęconych w niedzielę palmową. Można przynieść do kościoła ubiegłoroczną palmę w tym tygodniu.
 11. W piątek 16. 02, po Mszy za Ojczyznę, będzie wyświetlony film o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim, bohaterze II Wojny Światowej zamordowanym przez komunistów. Pokaz będzie w Auli Św. Jana Pawła II.
 12. Za dwa tygodnie 18.02 rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je ks. Mieczysław Nowak, niegdyś wykładowca teologii moralnej w seminarium, a dziś autor ciekawych książek o życiu duchowym i modlitwie.
 13. Planujemy pielgrzymkę do sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu w pierwszy czwartek marca. Szczegóły i zapisy w zakrystii.
 14. Ksiądz Marcin nieobecny w PONIEDZIAŁEK 5 II – ŚRODA 8 II 2018. W CZWARTEK 9 II 2018 NIE SPOWIADA ale  wieczorna modlitwa o uwolnienie odbędzie się.