Ogłoszenia IV Niedziela Adwentu.
Wszystkie Ogłoszenia

IV Niedziela Adwentu – 24 grudnia 2017

1. Serdecznie dziękujemy młodzieży oazowej za przygotowanie żłóbka oraz właścicielowi tartaku z Turowa za ofiarowane drewno. Dziękujemy również wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zadbali o wystrój naszego kościoła na święta. Dziękujemy również za pomoc w organizacji śniadań dla dzieci po roratach oraz za żywność i pieniądze ofiarowane dla ubogich. Dziękujemy również grupie charytatywnej za przygotowanie paczek świątecznych dla ubogich.
2. Dziś Wigilia. Mszy wieczornej dziś nie będzie. Warto zachować postny charakter wieczerzy wigilijnej mimo że dziś nie ma postu. Opłatki wigilijne są dostępne w zakrystii i u organisty. Pasterka o 24.00. Pół godziny przed nią krótki koncert kolęd w wykonaniu Chóru im. Józefa Gromali. Taca z Pasterki jest przeznaczona na fundusz obrony życia. Pierwsza Msza w Boże Narodzenie będzie o 8.45. W drugi dzień świąt Msze tak jak w niedzielę. Za tydzień Niedziela Świętej Rodziny i ostatni dzień roku. Po Mszy wieczornej nabożeństwo dziękczynne za miniony rok.
3. Młode małżeństwa zapraszamy na herbatkę zaraz po świętach 27 grudnia o 19.00 do auli Św. Jana Pawła II. Będzie okazja porozmawiać o codziennej trosce o relację małżeńską i posłuchać świadectw małżonków z wieloletnim stażem małżeńskim.
4. Ks. Proboszcz zaprasza na msze dziękczynną w 60 rocznicę swoich urodzin w piątek o 18.00. Po Mszy agapa w Auli Św. Jana Pawła II.
5. Msza Święta dziękczynna za łaskę peregrynacji obrazu Pana Jezusa Miłosiernego na Osiedlu Wolności będzie w niedzielę 31 grudnia o 13.00.
6. Nasza parafia objęła swoją opieką jedną rodzinę z Aleppo. Szczegółowe informacje są na tablicy ogłoszeń.
7. Ks. Marcin został odznaczony przywilejem noszenia stroju rokiety i mantoletu i przysługuje Mu tytuł kanonik. Gratulujemy i cieszymy się razem z Nim.
8. Wizyta duszpasterska w przyszłym tygodniu:
Wtorek 2 stycznia, od 16.00 – Rzeczna, Konopnickiej, Lipowa, Dębowa, Krzywa, Krótka, Wesoła, Wolności domki oraz nowe bloki 5, 11 i 11a
Środa 3 stycznia, od 16.00 – Prosta, Podleśna, Szczęśliwa, Długa domki, Chodkiewicza, Sobieskiego, Sowińskiego
Czwartek 4 stycznia, od 16.00 – Bema, Traugutta, Reja, Syreny, Obrońców Westerplatte, domy na Baśniowej, domy na Powstańców, oraz bloki Baśniowa 4 i Powstańców 23/27

Rodzina, którą objęła swoim patronatem nasza parafia w ramach programu „Rodzina rodzinie” to
Moushegh Garabed /71 lat/ Jego żona Alice Kalayji /64 lata/ i syn Hermin /43 lata/.
Ta rodzina nie ma żadnych źródeł dochodu. W Aleppo nie ma od dwóch lat elektryczności i bieżącej wody. Dostęp do tych dóbr jest utrudniony i coraz droższy. Podobnie wynajem mieszkania i ogrzewanie. Objęcie patronatem oznacza, że ponosimy całkowity koszt utrzymania tej rodziny przez 6 miesięcy począwszy od stycznia wpłacając miesięcznie 510 zł. Pierwsza zbiórka na ten cel będzie w niedzielę 7 stycznia