Ogłoszenia II Niedziela Adwentu
Wszystkie Ogłoszenia
 1. II Niedziela Adwentu – 10 grudnia 2017
 2. Przypominamy o spotkaniu przedstawicieli wszystkich grup parafialnych dziś po Mszy wieczornej w Auli Św. Jana Pawła II

 3. Zapraszamy na Jutrznię – modlitwę poranną Kościoła od poniedziałku do piątku w dolnym kościele o godz. 5.30 przez cały Adwent.

 4. Roraty od poniedziałku do soboty o 6.30 ze specjalną nauką dla dzieci. W dni szkolne po roratach jest dla dzieci śniadanie w Domu Św. Józefa. Dziękujemy ofiarodawcom, dzięki którym możemy robić smaczne śniadania. Kto chciałby jeszcze się włączyć w przygotowanie tych posiłków bądź wspomóc ich finansowanie niech się zgłosi do ks. Proboszcza. Następna Msza po Roratach będzie o 7.30.

 5. P. organista Robert z małżonką Agnieszką roznoszą poświęcone opłatki.W tym tygodniu opłatki będą roznoszone w domach na osiedlu Wolności i uliczkach przyległych. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na ogrzewanie naszej świątyni. Część tych ofiar otrzymuje Pan Organista w ramach wynagrodzenia.

 6. Wizyta duszpasterska tym tygodniu:

 7. W przyszłym tygodniu: – poniedziałek 11 grudnia, od 16.00– Kilińskiego – wtorek 12 grudnia, od 16.00 – Mickiewicza, Zapolskiej – środa 13 grudnia, od 16.00 – Leśna, Tuwima, Kolejowa od ok. 18.00 Skargi – czwartek 14 grudnia, od 16.00 do 17.30– Moniuszki piątek 15 grudnia, od 16.00 – Asnyka, Chopina, Staszica – sobota 16 grudnia, od 9.00 –Wyszyńskiego, Szkolna, Żwirki i Wigury, Kochanowskiego, Kopernika W przyszłym tygodniu: – poniedziałek 18 grudnia od godz. 16.00 – Skorupki, Kołłątaja – wtorek 19 grudnia od godz. 16.00 – Sienkiewicza – środa 20 grudnia od godz. 16.00 – os. Długa 18 bloki nr. 13, 14, 1, 2, 3, 4, 5 – czwartek 21 grudnia od godz. 16.00 – os. Długa 18 bloki nr. 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 Przychodząc do Waszych domów przynosimy Wam Słowo Boże i błogosławieństwo. Miejcie przygotowane Pismo Święte i zeszyty z katechizacji Waszych dzieci. Starajcie się być w domu całą rodziną, zwłaszcza dzieci. Miejcie odwagę przesunąć lub odwołać zajęcia dodatkowe dzieci. Takie spotkanie jest raz w roku. Serdecznie gratulujemy tym rodzinom, które czekając na wizytę mają otwartą furtkę, psy /zwłaszcza duże/ zamknięte, jest to piękny i pocieszający znak gotowości na spotkanie. Jeśli komuś z poważnych powodów nie pasuje proponowany termin wizyty, może umówić się indywidualnie na inny termin. Ważne jest, aby doszło do spotkania. Jest ono wyznaniem wiary i buduje więzi we wspólnocie kościelnej. W czasie trwania wizyty duszpasterskiej kancelaria po południu będzie nieczynna. Wszelkie pilne sprawy można będzie załatwić bezpośrednio po Mszy wieczornej w zakrystii.
 8. Spotkanie Grupy Pokutnej i Margaretek będzie dziś /10.12/ o godz. 14.00 w Domu Św. Józefa.

 9. Katecheza dla kandydatów do Bierzmowania z gimnazjum dziś o 14.15 w Auli Św. JP II

 10. W sobotę 16 dzień miesiąca. Msza za Ojczyznę za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II o godz. 18.00

 11. Świece Caritas Wigilijnej Pomocy Ubogim są do nabycia w parafialnym sklepiku po Mszy Św.

 12. Jest możliwość pomocy konkretnym rodzinom chrześcijańskim w Aleppo w Syrii. Tablica informacyjna jest przy wyjściu bocznym z kościoła. Tam też są listy do wpisywania się i karteczki ze szczegółami. Mogą je wziąć osoby, które się zapisały.

 13. Konkurs poezji patriotycznej z okazji zbliżającego się stulecia odzyskania niepodległości. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

 14. Przy ołtarzu bł. Męczenników Podlaskich jest kosz, do którego możemy składać żywność na paczki dla ubogich w naszej parafii.

 15. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na Parafialną Caritas połączona ze zbiórką na pomoc kościołowi na wschodzie.

 16. Zapraszamy na piękny koncert kolęd 12 stycznia w Ośrodku Kultury i Sportu w Zielonce. Wstęp będzie za zaproszeniami. Zaproszenia można odebrać w zakrystii za dobrowolną ofiarą. 
 17. Komunikat Dnia 8 grudnia 2017 roku, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Papież Franciszek przyjął rezygnację Abpa Henryka Hosera SAC z urzędu Biskupa Diecezji Warszawsko-Praskiej, złożoną ze względu na wiek, stosownie do kanonu 401§1 Kodeksu Prawa Kanonicznego (KPK). W związku z tym, zgodnie z kanonem 409 §1 KPK, Biskup Koadiutor Romuald Kamiński staje się od tej chwili Biskupem Diecezji Warszawsko-Praskiej. Od dziś w kanonie Mszy Świętej wymienia się imię naszego biskupa Romualda. Ingres do katedry warszawsko-praskiej odbędzie się 20 stycznia 2018 roku (sobota) o godzinie 11.00. Polecajmy naszym modlitwom osobę Arcybiskupa Seniora Henryka Hosera SAC, dziękując Bogu za jego posługę w naszej Diecezji oraz osobę Biskupa Romualda Kamińskiego, naszego nowego Pasterza, aby Bóg strzegł Go i prowadził. Kanclerz Kurii Ks. Dariusz Szczepaniuk