Ogłoszenia I Niedziela Adwentu
Wszystkie Ogłoszenia

I Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2017

 1. Porządek rekolekcji: Dziś nauka stanowa dla rodziców o 19.00. Msze z nauką są w poniedziałek i środę o 9.00; 18.00 i 20.00 . We wtorek Liturgie Pokutne o 9.00; 16.00 i 20.00. w tym dniu podczas Mszy o 18.00 nie będzie nauki i nie spowiadamy. Nauki stanowe będą o 19.00 W poniedziałek dla mężczyzn, we wtorek dla kobiet i we środę dla młodzieży. Tematy nauk rekolekcyjnych i nauk stanowych są wywieszone w tablicach ogłoszeń. We środę tacę przekazujemy na ręce ojca rekolekcjonisty.

 2. Zapraszamy na Jutrznię – modlitwę poranną Kościoła od poniedziałku do piątku w dolnym kościele o godz. 5.30 przez cały Adwent.

 3. Roraty od poniedziałku do soboty o 6.30 ze specjalną nauką dla dzieci. W dni szkolne po roratach jest dla dzieci śniadanie w Domu Św. Józefa. Kto chciałby się włączyć w przygotowanie tych posiłków bądź wspomóc ich finansowanie niech się zgłosi do ks. Proboszcza. Następna Msza po Roratach będzie o 7.30.

 4. P. organista Robert z małżonką Agnieszką roznoszą poświęcone opłatki, w tygodniu od czwartku opłatki będą roznoszone w domach na osiedlu Wolności i uliczkach przyległych. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na ogrzewanie naszej świątyni. Część tych ofiar otrzymuje Pan Organista w ramach wynagrodzenia.
 5. W tym tygodniu rozpoczynamy wizytę duszpasterską wg. następującego porządku:

– Czwartek 7 grudnia /od 16.00/ ul. Literacka, Niecała, Łukasińskiego, Długosza, Rencistów, Bajkowskiego, Janikowskiego

Sobota 9 grudnia, /od 9.00/ – Poniatowskiego, Wąska, Południowa, Północna, Wschodnia i Słoneczna. W przyszłym tygodniu: – poniedziałek 11 grudnia, od 16.00 do 17.30 – Kilińskiego – wtorek 12 grudnia, od 16.00 – Mickiewicza, Zapolskiej

– środa 13 grudnia, od 16.00 – Leśna, Tuwima, Kolejowa od ok. 18.00 Skargi

– czwartek 14 grudnia, od 16.00 – Moniuszki

piątek 15 grudnia, od 16.00 – Asnyka, Chopina, Staszica

– sobota 16 grudnia, od 9.00 –Wyszyńskiego, Szkolna, Żwirki i Wigury, Kochanowskiego, Kopernika

Przychodząc do Waszych domów przynosimy Wam Słowo Boże i błogosławieństwo. Miejcie przygotowane Pismo Święte i zeszyty z katechizacji Waszych dzieci. Starajcie się być w domu całą rodziną, zwłaszcza dzieci. Miejcie odwagę przesunąć lub odwołać zajęcia dodatkowe dzieci. Takie spotkanie jest raz w roku. Jeśli komuś z poważnych powodów nie pasuje proponowany termin wizyty, może umówić się indywidualnie na inny termin. Ważne jest, aby doszło do spotkania. Jest ono wyznaniem wiary i buduje więzi we wspólnocie kościelnej. W czasie trwania wizyty duszpasterskiej kancelaria po południu będzie nieczynna. Wszelkie pilne sprawy można będzie załatwić bezpośrednio po Mszy wieczornej w zakrystii.

 1. We czwartek na Mszy wieczornej modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne oraz o uświęcenie kapłanów. W każdy czwartek jest całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Na tablicy ogłoszeń jest program adoracji z zaznaczeniem czasu modlitwy cichej.
 2. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. o 6.30, 7,30, 11.00 i 18.00. O 19.00 będzie Msza dla dzieci pierwszokomunijnych z poświęceniem i wręczeniem medalików. Po Mszy o 11 Godzina Łaski przed Najświętszym Sakramentem. W tym dniu z racji uroczystości nie ma postu. W kaplicy w Domu Opieki jest Odpust.
 3. Spotkanie Grupy Pokutnej i Margaretek będzie w niedzielę 10.12 o godz. 14.00 w Domu Św. Józefa. Msza dziękczynna za te grupy modlące się i poszczące w intencji kapłanów będzie 8 grudnia o 11.00.
 4. Katecheza dla kandydatów do Bierzmowania z gimnazjum w niedzielę 10.12 o 14.15 w Auli Św. JP II
 5. Jest możliwość pomocy konkretnym rodzinom chrześcijańskim w Aleppo w Syrii. Tablica informacyjna jest przy wyjściu bocznym z kościoła. Tam też są listy do wpisywania się i karteczki ze szczegółami. Mogą je wziąć osoby, które się zapisały. 

  Zbiórka pieniędzy będzie się odbywać w każdą pierwszą niedzielę miesiąca od stycznia 2018r. do czerwca 2018r. na terenie kościoła np. pod chórem po wszystkich Mszach.

  Minimalna wpłata co miesiąc to 10 zł (można wpłacać większe kwoty).

  Terminy zbiórek: 7 stycznia, 4 lutego, 4 marca, 8 kwietnia (wyjątkowo druga niedziela), 6 maja, 3 czerwca 2018r.

 6. Konkurs poezji patriotycznej z okazji zbliżającego się stulecia odzyskania niepodległości. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 7. Przy ołtarzu bł. Męczenników Podlaskich jest kosz, do którego możemy składać żywność na paczki dla ubogich w naszej parafii.