Ogłoszenia XXXII Niedziela Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

 32 Niedziela Zwykła– 12 listopada 2017

 1. Dziś zbiórka ofiar na parafialną Caritas oraz na pomoc dla chrześcijan prześladowanych.
 2. organista Robert z małżonką Agnieszką roznoszą już poświęcone opłatki, do których są dołączone życzenia świąteczne od wszystkich księży posługujących w naszej parafii oraz list od ks. Proboszcza informujący o ważnych wydarzeniach mijającego roku i sprawach bieżących parafii. W tym tygodniu opłatki będą roznoszone w domach przy ul.: Warmińskiej i przyległych ulicach, przy ul. Ossowskiej, Zielone Łąki, Dziennikarskiej , Poniatowskiego, Łukasińskiego, Literacka i przyległe ulice. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na ogrzewanie naszej świątyni. Część tych ofiar otrzymuje Pan Organista w ramach wynagrodzenia.
 3. Rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania oraz rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na specjalne katechezy w niedzielne wieczory o godz. 19.00 w Auli Św. Jana Pawła II. Dla Rodziców młodzieży – Jak towarzyszyć dziecku w przygotowaniu do Bierzmowania. Dziś katecheza p.t. – „ Rola Ducha Świętego w modlitwie”; dla rodziców dzieci – Na czym polega przekazywanie wiary w rodzinie.19.11- „Obraz Boga” i 26.11 –„Budowanie relacji z Bogiem” Zajęcia poprowadzą dorośli uczestnicy ruchów odnowy Kościoła, absolwenci kursu teologii dla świeckich na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zapraszamy.
 4. Kandydaci do bierzmowania z gimnazjum mają spotkanie dziś o 14.15 w Auli Św. JP II.
 5. Od środy będzie w naszym kościele przez tydzień bardzo ciekawa wystawa poświęcona Słudze Bożemu, Ks. Franciszkowi Blachnickiemu, inicjatorowi ruchu Światło-Życie.
 6. Msza Św. za Ojczyznę za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II będzie we czwartek 16 listopada o 18.00.
 7. Kolejny wykład Uniwersytetu Otwartego p.t. „Życie duchowe według Świętej Teresy z Lisieux”  będzie we czwartek o 19.30 w Auli Św. Jana Pawła II. Poprowadzi go dr Ludwik Nowakowski, duchowy opiekun ruchu modlitewnego Misja Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Polsce.
 8. Ośrodek Kultury zaprasza na koncert muzyki Ignacego Paderewskiego w wykonaniu wybitnego pianisty Karola Radziwonowicza oraz kwintetu smyczkowego, 19 listopada o godz. 19.00 w Sali Widowiskowej OKiS przy ul. Łukasińskiego 1/3
 9. Za dwa tygodnie 27 listopada rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Najpierw odwiedzimy mieszkańców ul. Ossowskiej i przyległych, potem kolejne ulice aż do Chopina i przyległych. Mamy nadzieję odwiedzić tych parafian przed świętami. Szczegółowy plan podamy za tydzień.
 10. Ks Marcin będzie nieobecny w tym tygodniu do czwartku włącznie.
 11. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza do Torunia na świętowanie 26 rocznicy powstania Radia Maryja w sobotę 2 grudnia. Informacje i zapisy na wyjazd pod nr. telef. na tablicach ogłoszeń. Msza w intencji Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych oraz w intencji Koła Przyjaciół i wszystkich wspierających te dzieła modlitwą i ofiarą będzie w poniedziałek 13. 11 o 18.00.