Ogłoszenia – XXX Niedziela Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

30 Niedziela Zwykła– 29 października 2017

1.Jutro/poniedziałek/ obchodzimy 23 rocznicę konsekracji naszej świątyni. Pamiętajmy w modlitwie o jej budowniczych i dobrodziejach.

2.We wtorek będzie Marsz Wszystkich Świętych. Rozpoczniemy o 16.00 Mszą Św. u Sióstr Dominikanek, potem przejdziemy do Domu Pomocy Społecznej na krótką wizytę, potem do szkoły Nr. 4 na zabawę i konkursy. Zakończymy ok. 20.00. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Będą konkursy na najładniejszy strój świętego, na znajomość życia świętych i inne atrakcje.

3.We środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o 7.00; 845; 10.00 i na cmentarzu o 11.30 . Mszy wieczornej nie będzie. Parafia św. Jerzego ma Mszę na cmentarzu o 13.00 W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać Odpust Zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. Odpust ten można ofiarować tylko za zmarłych.

4.We czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Po Mszy o 9.00 procesja za zmarłych z wypominkami. W tym dniu Ks. Marcin nie będzie spowiadał.

5.Zakończenie Nabożeństw Różańcowych dla dzieci w poniedziałek. Po nabożeństwie podsumowanie w Auli św. Jana Pawła II. Dla dzieci uczestniczących w różańcu organizujemy pielgrzymkę do Niepokalanowa w sobotę 4 listopada. Wyjazd o 9.00 z kościoła, powrót ok. 17.00. Zapisy w zakrystii oraz u Siostry Weroniki.

6.Przyjmujemy jeszcze imiona zmarłych na parafialne wypominki. Modlitwa za zmarłych będzie przez cały rok na każdej Mszy św. oraz w trzecią niedziele miesiąca na Mszy o 18.00. Kwadrans przed tą Mszą czytamy fragment wypominek a modlimy się za wszystkich poleconych naszej modlitwie. Wypominki jednorazowe będą na cmentarzu 1 listopada po Mszy o godz. 11.30

7.Pierwszy czwartek miesiąca – Msza o powołania zakonne i kapłańskie oraz o uświęcenie kapłanów o 18.00; pierwszy piątek – spowiedź rano od 6.15 i po południu od 17. Odwiedziny chorych w piątek i sobotę bez zmian. Msza rozpoczynająca nocne czuwanie w piątek o 21.00; Pierwsza sobota – Po Mszy o 7.30 cicha modlitwa przed Najświętszym Sakramentem i różaniec. W niedzielę za tydzień po Mszy o 10.00 krótka adoracja Najświętszego Sakramentu.

8.Przy wyjściu z kościoła są listy na których możemy złożyć swój podpis z adresem i numerem pesel pod obywatelskim projektem ustawy o zakazie aborcji względem dzieci nienarodzonych, które są chore lub podejrzewa się u nich choroby. Im większa liczba podpisów, tym większa szansa by wreszcie zatrzymać przelewanie niewinnej krwi bezbronnych dzieci.

9.W kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy mamy już pętlę indukcyjną, która ułatwia słuchanie osobom noszącym aparaty słuchowe.

10.Rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania oraz rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na specjalne katechezy w niedzielne wieczory o godz. 19.00 w Auli Św. Jana Pawła II. Dla Rodziców młodzieży – Jak towarzyszyć dziecku w przygotowaniu do Bierzmowania. 5.11- „Co to znaczy otworzyć się na działanie Ducha Świętego” oraz 12.11 – „ Rola Ducha Świętego w modlitwie”; dla rodziców dzieci – Na czym polega przekazywanie wiary w rodzinie.19.11- „Obraz Boga” i 26.11 –„Budowanie relacji z Bogiem” Zajęcia poprowadzą dorośli uczestnicy ruchów odnowy Kościoła, absolwenci kursu teologii dla świeckich na uniwersytecie kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zapraszamy.