Ogłoszenia XXVIII Niedziela Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

27 Niedziela Zwykła– 8 października 2017

1.Władza Seminaryjna skierowała do naszej parafii na roczną praktykę duszpasterską Diakona Patryka Lendlewicza. Witamy serdecznie w naszej parafialnej wspólnocie i życzymy wielu dobrych owoców tego czasu wśród nas.

2.Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na Dzieło Nowego Tysiąclecia – żywy pomnik Św. Jana Pawła II. Za tydzień zbiórka ofiar na naszą parafialną Caritas.

3.Rozpoczęły się w naszej parafii katechezy dla dorosłych i młodzieży. Jest to wspaniała okazja do odnowienia relacji z Bogiem zwłaszcza dla osób oddalonych od kościoła. Spotkania są w poniedziałki i czwartki o 19.30 w dolnym kościele. Zapraszajmy zwłaszcza tych, którzy do kościoła już nie przychodzą.

4.Nabożeństwa Różańcowe codziennie o 17.15. Od poniedziałku do piątku ze szczególnym udziałem dzieci.

5.W piątek po Mszy wieczornej procesja Fatimska. Jeśli pogoda pozwoli wyjdziemy na zewnątrz. Przynieście świece z lampionami.

6.Przyjmujemy już imiona zmarłych na parafialne wypominki. Modlitwa za zmarłych będzie przez cały rok na każdej Mszy św. oraz w trzecią niedziele miesiąca na Mszy o 18.00. Kwadrans przed tą Mszą czytamy fragment wypominek a modlimy się za wszystkich poleconych naszej modlitwie.

7.Przy wyjściu z kościoła są listy na których możemy złożyć swój podpis z adresem i numerem pesel pod obywatelskim projektem ustawy o zakazie aborcji względem dzieci nienarodzonych, które są chore lub podejrzewa się u nich choroby. Im większa liczba podpisów, tym większa szansa by wreszcie zatrzymać przelewanie niewinnej krwi bezbronnych dzieci

8.Grupa Modlitwy Głębi zaprasza na modlitwę w ciszy we środy o 19.30 w dolnym kościele.

9.Kandydaci do Bierzmowania z gimnazjum mają spotkanie dziś o 14.15 w Auli Św. JP II

10.Młodzież z Ruchu Światło-Życie zaprasza rówieśników na spotkania z Bogiem we wspólnocie braterskiej w piątki po Mszy wieczornej w sali w domu katechetycznym.

11.Katecheza Chrzcielna dla rodziców i chrzestnych jest raz w miesiącu w trzecią niedzielę o 12.30 w domu Św. Józefa.. Planując datę chrztu dziecka planujmy również udział w katechezie. Spisanie aktu chrztu w kancelarii winno być po odbyciu katechezy.

12.Wzorem lat ubiegłych 31 października planujemy dla dzieci i młodzieży marsz i bal Wszystkich Świętych. Wszystkich chętnych do włączenia się w organizację tego przedsięwzięcia zapraszamy na spotkanie jutro o 18.30 na plebanię.

13.Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

-Michał Szuchnik, kaw. z par. tut i Katarzyna Józwiak, panna z par. NMP Matki K-ła w Ostrówku. Zap.II

– Ireneusz Adam Przekopiak, kaw. z par. tut. i Julia Lidia Żuber, panna z par. Najświętszego Imienia Maryi w Łodzi. Zap. II

– Adam Jakub Dąbrowski, kaw. i Renata Piotrowska, panna, oboje z par. tut. Zap. I

Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto zaś wiedziałby o przeszkodach zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.